НПАОП 15.8-1.14-97Правила безпеки для кондитерського виробництва

Додатковий клас, прийнятий у ППБ для позначення пожеж, пов’язаних з горінням електроустановок

    1. Окремі пожежонебезпечні виробничі установки (фарбувальні камери, загартовувальні ванни, випробувальні стенди, установки для миття та знежирювання деталей, сушильні камери тощо) обладнуються не менше ніж двома вогнегасниками кожна або одною стаціонарною установкою пожежогасіння.

    2. Окремо розташовані відкриті ректифікаційні, адсорбційні колони та інші технологічні установки забезпечуються вогнегасниками, покривалами, ящиками з піском, паровими шлангами. Їх кількість визначається адміністрацією об’єкта залежно від потужності установок та кількості горючих легкозаймистих рідин і газів, які містяться в апаратах.

    3. У місцях наявності великої кількості ЛЗР, ГР та легкогорючих матеріалів (каучук, гума тощо) доцільно встановлювати стаціонарні або пересувні вогнегасники типу ОВП-100, ОУ-25, ОУ-80, ОП-100, ОПА-100, ОП-250 і подібне.

    4. Приміщення, обладнані автоматичними стаціонарними установками пожежогасіння, забезпечуються вогнегасниками на 50%, виходячи з їх розрахункової кількості.

    5. Приклади визначення кількості та типу вогнегасників за таблицями 1 і 2 з урахуванням вимог п.10.13:

  • приміщення категорії А площею 970 кв. м (клас пожежі — В) повинне захищуватися п’ятьма порошковими вогнегасниками типу ОП-10 (таблиця 1). Відстань між вогнегасниками та місцями можливого загоряння повинна становити не більше 30 м;

  • Рекомендації щодо оснащення приміщень переносними вогненасниками


    приміщення категорії Д площею 1200 кв.м повинне захищатися двома вогнегасниками ОУ-5 (таблиця 1) (для гасіння загорянь електродвигунів верстатів). Відстань між вогнегасниками та місцями можливого загоряння не більше 70 м.

Категорія

приміщенн

я

Гранична захищуваль на площа, кв.м

Клас

пожеж

і

Пінні та водні вогнегасник и, міткістю 10 л

Порошкові

вогнегасники

Хладонові

вогенгасни

ки

місткістю 2 (3) л

Вуглекислотн

і

вогнегасники міскістю, л

2

5

10

2 (3)

5 (8)

А, Б, В

200

А

2++

-

2+

1++

-

-

-

(горючі

В

4+

-

2+

1++

4+

-

-

гази і

С

-

-

2+

1++

4+

-

-

рідини)

Д

-

-

2+

1++

-

-

-

(Е)

-

-

2+

1++

-

-

2++

В

400

А

2++

4+

2++

1+

-

-

2+

Д

-

-

2+

1++

-

-

-

(Е)

-

-

2++

1+

2+

4+

2++

Г

800

В

2+

-

2++

1+

-

-

-

С

-

4+

2++

1+

-

-

-

Г, Д

1800

А

2++

4+

2++

1+

-

-

-

Д

-

-

2+

1++

-

-

-

(Е)

-

2+

2++

1+

2+

4+

2++

Громадські

800

А

4++

8+

4++

2+

-

-

4+

будівлі та

(Е)

-

-

4++

2+

4+

4+

2++

споруди

Таблиця 1


Примітки:


  1. Максимальна площа можливих осередків пожеж класів А та В у приміщеннях, в яких передбачається використання вогнегасників, не повинна перевищувати вогнегасної спроможності застосовуваних.



  1. Для гасіння осередків пожеж різних класів порошкові вогнегасники, повинні мати відповідні заряди: для класу А — порошок АВС(Е); для класів В, С та (Е) — або АВС (Е) та класуРекомендації щодо оснащення приміщень пересувними вогненасниками

Категорія

приміщення

Гранична захищувальна площа, кв.м

Клас

пожежі

Повітропінні

та

вогнегасники місткістю 100 л

Комбіновані вогнегасники місткістю (піна, порошок) 100 л

Порошкові вогнегасники місткістю 50 (100) л

Вуглекислотні вогнегасники міскістю, л

25 (40)

80

А, Б, В (горючі гази і рідини)

500

А

1++

1++

1++

-

3+

В

2+

1++

1++

-

3+

С

-

1+

1++

-

3+

Д

-

-

1++

-

-

(Е)

-

-

1+

2+

1++

В (крім горючих газів та рідин)

800

А

1++

1++

1++

4+

2+

В

2++

1++

1++

-

3+

С

-

1+

1++

-

3+

Д

-

-

1++

-

-

(Е)

-

-

1+

1+

1+

Примітки:

Максимальні площі можливих осередків пожеж класів А та В у приміщеннях, в яких передбачається використання вогнегасників, не повинні перевищувати вогнегасної спроможності використування пересувних вогнегасників.

Для гасіння осередкіх пожеж різних класів порошкові вогнегасники повинні мати відповідні заряди: для класу а — порошок АВС(Е); для класів В, С та (Е) -ВС(Е) або АВС(Е) та для класу Д — Д.

Значення знаків «++», «+», «-» наведено в п.10.3. * Класифікація зон в заледжності від умов середовища по ступеню вибухопожежної та пожежної небезпеки у відповідності з ПУЕ (див. додаток 4).

* Під концернами, корпораціями та іншими об'єднананнями підприємств, створених за галузевими принципами, маються на увазі: Департамент авіаційного транспорту України, Департамент морського та річкового флоту Міністерства транспорту України, Українська дердавна корпорація автомобільго транспорту, Українська кооперативно-державна корпорація по агропромисловому будівництву, Центральна спілка споживчих товариств України, Українська державна будівельна корпорація, Українська державна корпорація промисловості будівнельних матеріалів, Український державний концерн місцевої промисловості, Українська державна корпорація по виконанню монтажних і спеціальних будіввельних робіт, Український союз об'єднаннь підприємств і організацій побутового обслуговування населення та інші об'єднання.

1До них відносяться апарати, цистерни, резервуари, сушильні, барабани, печі сушильні, реактори і інше подібне устаткування, а також колектори, тунелі, колодязі, приямки тощо.

2Приміщення підприємств кондитерської галузі щодо задач зорової роботи відносяться до 1-й групиприміщень (СНиП II-4-79, п.1.2)

Завантажити