НПАОП 15.8-1.14-97Правила безпеки для кондитерського виробництва

Монтаж, ремонт і профілактичне обслуговування засобів охоронної сигналізації. ПЕРЕЛІК посад посадових осіб, які зобов’язані проходити попередню і періодичну перевірку знань з охорони праці.

Затверджено наказом Держнаглядохоронпраці

  1. 10.93 № 94

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

  1. 154

Перелік посад посадових осіб, які зобов’язані проходити попередню і періодичну перевірку знань з охорони праці, складений відповідно до Закону України Про охорону праці і постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р. № 64 Про заходи щодо виконання Закону України Про охорону праці.

Перелік посад, для яких необхідні навчання і перевірка знань з охорони праці посадових осіб до виконання ними своїх обов’язків, а також періодично, один раз на три роки, поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та видів їх діяльності.

  1. Підприємства, установи і організації, науково-виробничі та виробничі

об’єднання

    1. Керівники, заступники керівників, головні спеціалісти підприємств, установ, організацій, науково-виробничих та виробничих об’єднань; керівники, заступники керівників та спеціалісти їх структурних підрозділів, які безпосередньо пов’язані з проведенням робіт на виробничих дільницях, а також здійснюють контроль за технічним станом машин, механізмів, будинків і споруд, проведенням технологічних процесів.

    2. Керівники та спеціалісти науково-дослідних, конструкторських, проектних та технологічних відділів, які займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативних документів з охорони праці, а також ті, котрі виконують розробки з питань охорони праці.

    3. Керівники і спеціалісти відділів експлуатації і капітального будівництва, виробничо-технічних відділів, енергомеханічної, пиловентиляційної, геологічної, маркшейдерської та технологічної служб, інші посадові особи, які проводять інструктажі з охорони праці для підлеглих працівників, безпосередньо відповідають за пожежну безпеку, безаварійну експлуатацію об’єктів.

    4. Керівники і спеціалісти: аварійно-рятувальних частин, підприємств, організацій та їх структурних підрозділів, які виконують бурильно-вибухові, геолого-розвідувальні та гірничі роботи; управлінь газового господарства; нафтогазодобувних промислів; ремонтних, пуско-налагоджувальних, будівельно-реставраційних, художньо-виробничих організацій.

    5. Керівники та спеціалісти, які здійснюють сертифікацію продукції та технологічних процесів з питань охорони праці.

    6. Керівники, головні технічні спеціалісти охоронних підприємств.

    7. Керівники та спеціалісти служб охорони праці.

  1. Навчально-виховні заклади, науково-дослідні та проектно-

конструкторські установи

    1. Керівники, заступники керівників навчально-виховних закладів, науково- дослідних, проектно-конструкторських установ, на яких покладена відповідальність за організацію охорони праці.

    2. Керівники, заступники керівників та спеціалісти структурних підрозділів (цехів, відділів, дільниць тощо), які безпосередньо займаються розробкою технологічних процесів, проектно-конструкторської документації, відповідають за організацію виробництва, технічний стан устаткування, машин та механізмів.

    3. Майстри виробничого навчання, керівники виробничої практики, наставники, вихователі та інші посадові особи, які викладають організацію виробництва, технологію робіт, експлуатацію обладнання, проводять інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності з учнівською молоддю і вихованцями.

    4. Керівники та спеціалісти служб охорони праці.

3. Міністерства, державні комітети, концерни, корпорації, та інші

^ 4 • ^

об’єднання підприємств, створених за галузевим принципом

  1. Перші заступники та заступники міністрів, голів державних комітетів, керівників концернів, корпорацій та інших об’єднань підприємств, створених за галузевим принципом, функціональні обов’язки яких пов’язані з організацією виробництва.

  2. Керівники, заступники керівників, спеціалісти виробничотехнічних структурних підрозділів та служб охорони праці.

4. Місцеві державні адміністрації і Ради депутатів

  1. Заступники керівників місцевих державних адміністрацій і виконкомів Рад народних депутатів, на яких покладена відповідальність за організацію виробництва.

Керівники і спеціалісти виробничо-технічних структурних підрозділів та підрозділів, які виконують обов’язки, пов’язані з охороною праці. Колірна гама, допустима кількість кольору та допустимий колірний контраст у залежності від категорій робіт, характеру освітлення і санітарно-гігієнічних умов у виробничих приміщеннях

Характеристика виробничих приміщень

Колірна гама

Допустимий колірний контраст поміж основними поверхнями інтер’єру

Допустима кількість кольору основних поверхонь інтер’єру

1

2

3

4

I. За категоріями робіт:

Легкі роботи

Довільна

Довільний

Середня

Роботи середньої важкості

Тепла

Середній

Теж

Важкі роботи

Довільна

Малий

Нагляд за виробничими

Довільна

Довільний

Довільна

процесами з переодичним

перебуванням у вироьничих

приміщеннях

За ступенем точності робіт:

Малий

Роботи особливо точні та високої

точноті (1-й, II -й розряд )

Роботи точні та малої точності

Довільний

(III -й, IV -й розряд)

Начорні роботи

Теж

За умовами освітлення:

При природньому освітленні:

а) північніше 45 град. північної

широти:

в разі спрямування світлових

отворів:

Тепла

Середній

Середня

на північ і схід

Довільна

Теж

Теж

на південь і захід

Довільна

Малий

Мала

за наявнотсі ліхтарів

та інших уліштувань верхнього

освітлення

б) південніше 45 град. північної

Довільна

Середній

Мала

широти:

за довільного спрямування

світлових створів

Довільна

Малий

Мала

за наявності ліхтарів та інших

улаштувань верхнього освітлення

без природнього освітлення

Тепла

Середній

Мала

За санітарно-гігієнічними

умовами:

Т епловиділення

а) значні (з надлишками

Холодна

Середній

Мала

явного тепла понад

20 ккал/м. куб. год )

б) незначні (з надлишками явного

Довільна

Великий

Середня

тепла меньше, ніж 20 ккал/м.

куб. год)

Виділення кіптяви, диму, пилу

тощо:

а) незачне (меньше, ніж 5 мг/м.

Довільна

Середній

Середня

куб)

б) велике (5 мг/м. куб. І більше)

Довільна

Великій

Середня

Шум

а) рівні звуку до 65 дБ

Довільна

Середній

Середня

б) рівні звуку понад 65 дБ

Довільна

Малий

Мала

Технічний журнал з експлуатації будівель та споруд

Міністерство, відомство

(назва підприємства або організації)

Технічний журнал з експлуатації будівель та споруд

(найменування у відповідності з інвентарною карткою)

Дата прийняття до експлуатації

Основні техніко-економічні показники Площа забудови кв.м

Будівельний об’єм куб.м

Балансова (відновна) вартість тис.грн.

Дата запису

Зміст запису

Примітка

У цій графі занотовуються найважливіші дані про результати повсякденних спостережень за будівлею чи спорудою та їх конструктивними елементами; результати інструментальних вимірів осідань, прогинів конструктивних елементів; основні висновки за результатами періодичних технічних оглядів будівлі або споруди; відомості про факти істотних порушень правил експлуатації та про намічені або вжиті заходи щодо припинення таких порушень; основні дані про проведені реконструкції (термін, характер).

Примітка:



Основні дані щодо проведених ремонтів (термін, характер, об’єм) та щодо проведених реконструкцій (термін, характер) можуть бути винесені до окремої графи. Додаток 10 Обов ’язковий

Порядок сумісного зберігання речовин та матеріалів

  1. Умови зберігання усіх речовин та матеріалів визначаються вимогами стандартів або технічних умов на них.

  2. Можливість сумісного зберігання речовин та матеріалів визначається вимогами, викладеними у ГОСТ 12.1.004-9 1. Ці вимоги сформульовані на підставі кількісного урахування показників пожежної небезпеки, токсичності, а також однорідності засобів пожежогасіння.

  3. Вимоги ГОСТ 12.1.004-91 не поширюються на вибухові та радіоактивні речовини, котрі повинні зберігатися та перевозитися за спеціальними правилами.

  4. Згідно з ГОСТ 12.1.004-91 за потенційною небезпекою викликати пожежу, підсилювати небезпечні фактори пожежі, отруювати навколишнє середовище (повітря, воду, грунт, флору та фауну тощо), впливати на людину через шкіру, слизові оболонки дихальних органів шляхом безпосередньої дії або на відстані, речовини та матеріали поділяються на розряди:

  • безпечні;

  • малонебезпечні;

  • небезпечні;

  • особливо небезпечні;

В залежності від того, до якого розряду відносяться речовини та матеріали, визначаються умови їхнього зберігання.

  1. До безпечних відносять негорючі речовини та матеріали у негорючій упаковці, які в умовах пожежі не виділяють небезпечних (горючих, отруйних, їдких) продуктів розкладу або окислення, не утворюють вибухових або пожежонебезпечних, отруйних, їдких, екзотермічних сумішей з іншими речовинами.

Безпечні речовини та матеріали зберігаються у приміщеннях або на майданчиках будь-якого типу.

  1. До малонебезпечних відносять такі горючі та важкогорючі речовини та матеріали, які не відносяться до безпечних та на які не розповсюджуються вимоги ГОСТ 19433-88. До малонебезпечних відносяться також негорючі речовини та матеріали у горючій упаковці.

Малонебезпечні речовини та матеріали допускається зберігати у приміщеннях усіх ступенів вогнестійкості (окрім V).

  1. До небезпечних відносяться горючі та негорючі речовини і матеріали, що мають властивості, прояв яких може призвести до вибуху, пожежі, загибелі, травмуванню, отруєнню, опроміненню, захворюванню людей та тварин, пошкодженню споруд, транспортних засобів. Небезпечні властивості можуть проявлятися як за нормальних умов, так і за аварійних, як у речовин у чистому вигляді, так і в разі взаємодії їх з речовинами та матеріалами інших категорій, визначених у ГОСТ 19433-88.

Небезпечні речовини та матеріали необхідно зберігати у складах I і II ступені вогнестійкості.

  1. До особливо небезпечних відносяться такі небезпечні (див. п. 7) речовини та матеріали, які не сумісні з речовинами і матеріалами однієї з ними категорії за ГОСТ 19433­88.

Особливо небезпечні речовини та матеріали необхідно зберігати у складах I і II ступеня вогнестійкості переважно в окремих будівлях.

  1. Небезпечні матеріали та речовини згідно з вимогами ГОСТ 19433-88 класифіковані у залежності від виду та ступенянебезпеки на класи, підкласи та категорії

  2. Відомості про належність до відповідного класу, підкласу, категорії та можливість сумісного зберігання ряду найбільш розповсюджених небезпечних та особливо небезпечних речовин та матеріалів наведені у таблиці.

Розділення речовин та матеріалів під час зберігання

Класифікація за ГОСТ 19433-88

Речовини, представники класів, підкласів, категорій

Індекси категорій, речовин, з якими допускається сумісне зберігання

Клас

Підклас

Індекс

категорії

Назва класу, підкласу, категорії

1

2

3

4

5

6

2. Гази стиснені, зріджені та розчинені під тиском

2.1

Незаймисті (негорючі) неотруйні гази

211

... без додаткового виду небезпеки

Гелій стиснений, закис азоту, азот, аргон, двуокис вуглецю

211, 221, 223, 231, 232, 241

212 *

.. .окислювачі

Аргоно-киснева суміш, повітря стиснене, кисень суміші двуокису вуглецю з киснем

212 , 222

2.2

Отруйні гази

221

... без додаткового виду небезпеки

Метил бромистий

211, 221, 223, 231, 232, 241

222 *

.. .окислювачі

Хлор, хлор трифтористий, ангідрид сірчистий

212 , 222

223

... їдкі та (або) корозійні

Бор фтористий, бор хлористий, водень хлористий

211, 221, 223, 241

2.3

Займисті (горючі) гази

231

... без додаткового виду небезпеки

Вінілацетилен, водень стиснений, дифторхлоретан, метан, бутан, пропан

211, 221, 223, 231, 232, 241

232

... їдкі та (або) корозійні

Ацетилен розчинений, етилен, бутилен

211, 221, 231, 232, 241

2.4.

Отруйні і займисті гази

241

... без додаткового виду небезпеки

Метил хлористий, окис етилену, сірководень, аміак, боретан, диціан, етиламін, окис вуглецю

221, 223, 231, 232, 241

3. Легкозаймисті рідини (ЛЗР)

3.1

ЛЗР з температурою сплаху (ten) нижче - 18°С

311

... без додаткового виду

Газолін, ізопентан, циклогексан, гексан,

311, 315, 321, 325,

небезпеки

ізопентан, петролевий ефір

331, 335, 616

312*

... отруйні

Бензин етильований,

сірковугилець,

етилмеркаптан

312, 314, 322, 324, 611, 613, 824

314*

... їдкі та (або) корозійні

Триетилхлорсилан,

трихлосипан

312, 314, 611, 613, 824

315

... слабоотруйні

Діетиламін, ефір етиловий

311, 315, 321, 325, 331, 335, 616

3.2

ЛЗР з Цпвід -18С до

+23 °С

321

... без додаткового

Амілацетат, ацетон,

311, 315, 321,325,

Класифікація за ГОСТ 19433-88

Речовини, представники класів, підкласів, категорій

Індекси категорій, речовин, з якими допускається сумісне зберігання

Клас

Підклас

Індекс

категорії

Назва класу, підкласу, категорії

1

2

3

4

5

6

виду небезпеки

бутилацетат

331, 335, 616

322*

... отруйні

Ацетонітрил, бензол, дихлоретан

312, 314, 322, 324, 611, 613, 824

324*

... їдкі та (або) корозійні

Диметилдихлорсилан,

метилхлорсилан,

триетилхлорсилан

312, 314, 322, 324, 611, 613, 824

325

... слабоотруйні

Самін, сольвент, толуол

311, 315, 321, 325, 331, 335, 616

3.3

ЛЗР з Цпвід +23С до +61°С

331

... без додаткового виду небезпеки

Бутиллотакрилат, бутилбензол, діатол

311, 315, 321, 331, 335, 616

335

... слабоотруйні

Дихлоретилен,

дициклопентадіен,

діетилбензол

311, 315, 321,323, 331, 335, 616

4. Легкозаймисті тве

рді речовини (ЛЗТ)

4.1

ЛЗТ

411

... без додаткового виду небезпеки

Залізо карбоксільне, капролактам, колоксилін, акридин, камфора, нафталін, пірокахетин, сірка порошкова та комкова, целулоїд, папір індикаторний, фільтри паперові, целюлоза, віскосне волокно, синтетичне волокно та ін.

411, 413, 431, 432, 616, 617, 618, 811, 831, 821, 836, 912, 915, 916, 921, 923

413

... слабоотруйні

Фосфор червоний, фосфор п’ятисірчистий, фосфор трисірчистий

411, 413, 431, 432, 616, 617, 618, 811, 831, 821, 836, 912, 915, 916, 921, 923

417*

... що

саморозкладаються за t не більше 50С з небезпекою розриву упаковки

Порофор 4Х3-57

417,611

4.2

Самозаймисті тверді речовини

421

... без додаткового виду небезпеки

Гіпосульфіт натрію, нікельовий каталізатор, вугілля деревне, диметилмагній, диетилцинк, диетилмагній, триетилалюміній, цирконій металічний, порошки алюмінію, кальцію, цезію та ін.

421, 616, 617, 811, 821, 831, 932, 912, 915, 916, 921, 923

422

... отруйні

Фосфор жовтий, трипропілбор

422,611

4.3

Речовини, що виділяють горючі гази, коли

взаємодіють з водою

431

... без додаткового виду небезпеки

Алюминию карбід, кальцію карбід, лужні та лужноземельгі метали (калій, літій, натрій та ін.),

411, 413, 616, 617, 618, 811, 821, 831, 836, 912, 915, 916, 921, 923

Класифікація за ГОСТ 19433-88

Речовини, представники класів, підкласів, категорій

Індекси категорій, речовин, з якими допускається сумісне зберігання

Клас

Підклас

Індекс

категорії

Назва класу, підкласу, категорії

1

2

3

4

5

6

гідриди калію, алюмінію, кальцію, літію, магнію

432

... отруйні

Фосфіди магнію, калію, натрію, кальцію, цезію, амальгами лужних металів

411, 413, 431, 432, 616, 617, 618, 811, 831, 836, 912, 915, 916, 921, 923

436*

... їдкі та (або) корозійні

Диметилхлорсилан,

метилдихлорсилан,

метилхлорсилан

436, 611

5. Окислюючі речовини та оргвнічні перексиди

5.1

511

... без додаткового виду небезпеки

Гуанідин азотнокислий, амоній азотнокислий, залізо азотнокисле та інші солі азотної кислоти, солі азотистої кислоти, солі марганцевої

(перманганатної) кислоти, солі хлорної кислоти, пероксиди металів

511, 513, 616, 617, 811, 821, 831, 836, 915, 916, 921, 923

512*

... отруйні

Барій бромнуватокислий, хромовий ангідрид, мідь двухромовокисла

512, 611, 816

513

... слабоотруйні

Двуокис марганцю, двуокис свинцю

511, 513, 616, 617, 811, 821, 831, 836, 915, 916, 921, 923

5.2

Органічні пероксиди

523*

... вибухонебезпечні

Гідропероксид кумолу

523, 524

524*

... без додаткового виду небезпеки

Пероксид бензоїлу флекматизований, пероксид дикумілу

523, 524, 526, 611

526*

... легкозаймисті

Пероксид дітребутилу

524, 526, 611

6. Отруйні речовини (ОР)

6.1

ОР

611*

... легкі без додаткового виду небезпеки

Алкіфенол, аміноанізоли, амінотолуоли

312, 314, 322, 324, 417, 422, 436, 512, 524, 526, 611, 613, 816, 824

613

... легкі,

легкозаймисті з Цпвід +23°С до +61°С

N, № диметилиланілін, пестациди на основі триазинів рідків

312, 314, 322, 324, 611, 613, 816, 824

616

... нелегкі без додаткового виду небезпеки

Берилій металічний та його сполуки, окис барію та сполуки барію, окис кадмию та сполуки кадмію, миш’як та його сполуки, ртуть та її сполуки, свинець та його сполуки

311, 315, 321,325, 331, 335, 411, 413, 421, 431, 432, 511, 513, 616, 617, 618, 811, 821, 831, 836, 912, 915, 916, 921, 923

617

... нелегкі їдкі та (або) корозійні

Нітрацен, гідрат окису барію

411, 413, 421, 431, 432, 511, 513, 616, 617, 618, 811, 821, 831, 836, 912, 915, 916, 921, 923

618

... нелегкі

легкозаймисті, тверді

Пестициди, що містять миш’як, мідь, олово

411, 413, 431, 432, 616, 617, 618, 811, 821, 831, 836, 912, 915, 916, 921, 923

Завантажити