НПАОП 16.0-1.16-97Правила безпеки для тютюнового та тютюново- ферментаційного виробництва

Піднімати потерпілого та класти його на ноші слід обережно, без хапанини та поспіху. Найкраще це робити втрьох, стоячи на одному коліні з одного боку потерпілого (де немає ушкоджень), причому один з тих, що піднімають потерпілого, підсовує руки під його голову та лопатки, другий під поперек та під верхню частину стегон, а третій — під стегна та голмілки.

Слід не переносити потерпілого до нош, а лише підняти його, не встаючи з колін з тим, щоб хтось інший підсунув в цей час ноші під потерпілого. Особливо важливо це при різних переломах. При переломах хребта, якщо ноші м’які, а також у разі перелому нижньої щелепи, коли потерпілий задихається його слід класти на ноші долілиць.

Переносити потерпілого на ношах можна вдвох або у чотирьох. По рівному місцю потерпілого несуть ногами наперед, а при підійманні до гори або по сходах навпаки - головою наперед.

Щоб не гойдати ноші, носії мусять іти не в ногу, піднімаючи ноги можливо менше та дещо зігнувши їх у колінах, щоб уникнути струсів.

Знімаючи потерпілого з нош, слід діяти таким же чином, як при його підніманні на ноші з землі, ноші необхідно негайно віднести на місце до цеху.

При перевезенні важкопотерпілого, якщо є відповідна можливість, слід потерпілого перевозити на тих же ношах, поставивши їх до машини. Необхідно бути завжди готовими для перенесення потерпілих без нош. Потерпілого переносять звичайно удвох. Для цього найзручніше зробити для нього сидіння з чотирьох або з трьох рук.

У першому випадку потерпілий охоплює за плечі носіїв, у другому — один з носіїв свою вільну руку кладе на плече другого носія.

1Перелік будівель І приміщень, які підлягають обладнанню автоматичними засобами пожежогасіння та автоматичною пожежною сигналізацією, наведено у додатку 5.

2Надалі — спецодягу. Для звичайного складу спецодягу (халати, фартухи, легкі комбінезони) необхідно передбачати шафи розмірами у плані 0.25*0.5 м, для розширеного складу (звичайний склад плюс натільна білизна, засоби Індивідуального захисту) — 0.33*0.5 м, для громіздкого спецодягу (розширений склад плюс кожухи, валянки, спеціальні комбінезони) — 0.4*0.5 м.

В знаменнику наведена ширина проходу між рядами шаф без лав.

3До них відносяться апарати, цистерни, резервуари, сушильні барабани, печі сушильні, реактори І інше подібне устаткування, а також колектори, тунелі, колодязі, приямки тощо

4При розробці інструкції повинні бути враховані вимоги цих Правил, вказівки паспорта (інструкції з експлуатації) заводу-виготовлювача, технологічного регламенту, а також діючих галузевих та міжгалузевих нормативно-технічних документів з безпеки праці за урахуванням особливостей та конкретних умов роботи посудин, характеристик (робочий тиск, середовище, температура та місткість).

5Під концернами, корпораціями та іншими об’єднаннями підприємств, створених за галузевим принципом, маються на увазі: Департамент авіаційного транспорту України, Департамент морського та річкового флоту Міністерства транспорту України, Українська державна корпорація автомобільного транспорту, Українська кооперативно-державна корпорація по агропромисловому будівництву, Центральна спілка споживчих товариств України, Українська державна будівельна корпорація, Українська державна корпорація промисловості будівельних матеріалів, Український державний концерн місцевої промисловості, Українська державна корпорація по виконанню монтажних і спеціальних будівельних робіт, Український союз об’єднань підприємств І організацій побутового обслуговування населення та інші об’єднання.

6Додатковий клас, прийнятий у ППБ для позначення пожеж, пов’язаних з горінням електроустановок.

Завантажити