1.2. Постановник батальних сцен зобов’язаний подати в дирекцію театру, концертного залу письмові рекомендації з охорони праці під час виконання поставленої композиції в структурі руху й у просторовому розташуванні виконавців, а також засоби захисту від травм (захисні жилети, мати, сітки тощо).
1.3. Роботодавець театру, концертного залу на підставі рекомендацій постановника батальних сцен повинен видати наказ, яким повинен передбачити конкретні вимоги до виконавців і заходи щодо їхнього забезпечення захисними засобами працівників постановочної частини.
1.4. Батальні сцени повинні бути добре відрепетировані. Перед кожним спектаклем, концертом режисер (помічник режисера), який веде спектакль, концерт, зобов’язаний проінструктувати виконавців, а найбільш небезпечні фрагменти батальних сцен відрепетирувати і зробити запис у журналі обліку інструктажу.
Не дозволяється введення нового виконавця в батальні сцени без проходження відповідної підготовки та репетицій з постановником.
2. Монтування, перенесення і перевезення декорацій
2.1. Монтування декорацій і оформлення спектаклю на сцені повинні бути організовані відповідно до розробленого сценарію, який затверджує режисер, із урахуванням перенесення декорацій зі складів.
Розвішування декорації по декораційних підйомах і розміщення їх на ігровій площадці повинні проводитися відповідно до монтувальних аркушів.
2.2. Підйом, спуск і пересування декорацій проводяться тільки за командою ведучого спектаклю. Під час установки сходів, станків, площадок, огороджень необхідно перевіряти надійність їхнього кріплення.
2.3. Під час монтування декорацій працівники повинні бути забезпечені спеціальним інструментом, який має вушка для прикріплення до пояса. Інструмент повинен бути справним.
2.4. Виклик артистів на сцену повинен проводитись за сигналом помічника режисера тільки після закінчення основних робіт із збирання декораційного оформлення спектаклю. Не дозволяється перебувати на сцені під час антракту і спектаклю артистам та технічному персоналу, що не мають безпосереднього відношення до робіт, які виконуються на сцені.
2.5. Перед вистиланням доріжок, килимів тощо необхідно переконатися, що планшет сцени цілком закритий щитами. Біля металевих кришок, лючків, щоб уникнути ковзання тканини по металу, доріжки прибиваються цвяхами.
2.6. Надійність з’єднання карнизів зі стінками, арками, колонами перед установкою їх на місце перевіряється особою, відповідальною за спектакль.
2.7. Не дозволяється в процесі збирання та розбирання об’ємних декорацій ставати на їх конструкції.
2.8. Кріплення деталей оформлення до планшета сцени, до підвісів, один до одного повинно бути міцним і мати пристосування, що унеможливлюють випадкове роз’єднання.
2.9. Машиністи сцени, які працюють на висоті, повинні дотримуватися вимог Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04.06.2007 за № 573/13840 (НПАОП 0.00-1.15-07).
2.10. У разі перенесення високих стінок їх необхідно підтримувати вище середини укосом або «башмаком».
2.11. Під час перевезення декорацій неспеціалізованим автотранспортом їх укладають щільно одна до одної, накривають брезентом і надійно перев’язують вірьовками.
2.12. Взимку необхідно очищати від снігу та льоду шлях, яким переносять декорації. Не дозволяється переносити декорації по слизькій поверхні.
2.13. Перед навантаженням і розвантаженням декорацій у товарні вагони необхідно перевірити міцність і справність помостів.
2.14. Лебідки і талі, що використовуються для навантаження і розвантаження декорацій, повинні надійно кріпитися.
2.15. Перевозити костюми, взуття, білизну, головні убори необхідно в металевих або дерев’яних шухлядах, спеціально обладнаних для транспортування. Шухляди повинні мати ручки для зручності навантаження і розвантаження.
3. Тварини на сцені
Використання тварин у видовищних заходах здійснюється відповідно до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження».
4. Демонстрація феєрверків
4.1. Демонстрація феєрверків проводиться згідно з вимогами Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затверджених наказом МВС від 23.12.2003 № 1649, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.03.2004 за № 263/8862.
4.2. При використанні побутових піротехнічних виробів необхідно дотримуватись вимог інструкції, переконатись, що використання піротехнічного засобу не зашкодить здоров’ю та життю людей, не призведе до пошкодження майна і нанесення шкоди навколишньому середовищу.
Начальник відділу організації державного нагляду
в АПК та соціально-культурній сфері Держгірпромнагляду В.Ткачов
http://www.sot.zp.ua
64