НПАОП 26.5-1.02-14Правила охорони праці у цементній промисловості

  • захоплювати вантаж захватами з розгону;

  • піднімати раму з вантажем на захватах, якщо вона нахилена в бік від водія;

  • захоплювати вантаж, що лежить на піддоні, якщо захвати нахилені в бік до водія;

  • піднімати, опускати вантаж та міняти його нахил під час руху;

  • перевозити вантажі, підняті на висоту більше ніж 1,0 м;

  • піднімати примерзлий вантаж;

  • переміщати вантаж волоком;

  • штовхати та відчиняти двері залізничних вагонів;

  • працювати на обмерзлих, слизьких, не посипаних піском та не очище­них від снігу майданчиках;

  • підводити вила під вантаж за відсутності необхідного для них зазору;

  • заїжджати навантажувачем на залізничну платформу.

    1. Залишати навантажувачі на підйомах та спусках, у дверях складів, на залізничних переїздах, а також з піднятою кареткою вантажопідіймача та з ван­тажем на захватах не дозволяється.

    2. Експлуатація рухомих електричних транспортних засобів з акумулято­рами напругою 80 В та вище дозволяється за наявності у водія посвідчення на право керувати ними та наявності першої кваліфікаційної групи з електробез­пеки, а також діелектричних рукавиць і килима на майданчику під ногами.

  1. Вимоги безпеки до складського господарства та складів

1. Загальні вимоги

  1. Виготовлену продукцію і матеріали потрібно зберігати у складських приміщеннях або на спеціально облаштованих майданчиках, які захищені дахом від атмосферних опадів. Складські будівлі повинні відповідати вимогам чинного законодавства, а майданчики для складування - вимогам ГОСТ 12.3.009-76.

  2. Технологічні процеси обробки вантажів на складах повинні відповідати вимогам чинного законодавства та ГОСТ 12.3.009-76.

  3. Працівники, які виконують роботи у складському господарстві, повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту і одягом відповідно до вимог цих Правил.

  1. Склади сировини і сипких матеріалів

    1. Сипкі матеріали, що зберігаються навалом на відкритих майданчиках (вапняк, каолін, глина, пісок тощо), повинні мати укоси з крутістю, яка відповідає куту природного для даного виду матеріалу.

    2. Розбирання штабелів сипких матеріалів потрібно здійснювати зверху і не проводити роботи підкопом.

    3. Завантажувальні і розвантажувальні пристрої при складуванні сировини в бункерах, розташованих у складах сировини, повинні бути герметизовані, а ро­звантажувальні пристрої забезпечені механічними приводами.

    4. У разі завантаження бункерів складів грейферними кранами вони по­винні мати з одного боку майданчик для обслуговування, який відокремлений від бункера бар’єром. Вхід у зону дії крана дозволяється тільки при його зупинці.

    5. Механізми завантаження і розвантаження складу повинні бути зблоко­вані з відповідними транспортувальними і переробними агрегатами.

    6. Склади повинні бути оснащені автоматичною звуковою сигналізацією, яка попереджує про подачу залізничних вагонів на склад.

    7. Подача вагонів для розвантаження сировини і сипких матеріалів у прий­мальні пристрої і на склади повинна здійснюватися за допомогою механізованої тяги.

    8. Під час подачі вагонів на склад робота мостового грейферного крана по­винна бути припинена.

    9. Не допускається присутність працівників у складах і на майданчиках приймальних бункерів у зоні пересування мостових грейферних кранів.

    10. Ротор вагоноперекидача необхідно обладнати гальмівним пристроєм, що забезпечує точне установлення вагонів відносно верхніх упорів, що при­тискуються.

    11. Підтягувальну лебідку та ротор вагоноперекидача необхідно зблоку­вати так, щоб унеможливити одночасну їх роботу під час подачі вагонів у ротор вагоноперекидувача.

    12. Двері на огорожі вздовж ротора вагоноперекидача повинні бути збло­ковані з електродвигуном ротора.

Довжина огородження повинна визначатися довжиною ротора вагонопере­кидача.

    1. Під час очищення у вагоноперекидачі залізничні вагони слід встанов­лювати під кутом 85° до первинного положення, а привід вагоноперекидача - знеструмлювати.

Під час очищення вагонів повинно бути унеможливлене випадання їх торце­вих дверей.

  1. Склади виготовленої продукції і матеріалів

    1. Цемент та інші сипкі матеріали в мішках або в іншій тарі необхідно зберігати в закритих приміщеннях або під дахом і укладати в штабелі або на під­дони перев’язом.

    2. Склади для зберігання кислот і лугів необхідно розміщувати в окремих приміщеннях. Ці приміщення повинні бути обладнані водопроводом з кранами і переносними шлангами для змивання кислоти або лугу в разі їх попадання на тіло працівників або на підлогу.

    3. Зберігати і транспортувати кислоти та луги необхідно в упаковці заводів- виготовлювачів.

  2. Складування вогнетривких виробів і мелючих тіл

    1. Складування вогнетривких виробів, приймання, пакування, зберігання і транспортування повинні виконуватися відповідно до вимог ДСТУ ISO 5022:2012 "Продукція вогнетривка фасонна. Вибірковий контроль і приймальні випробування" та ГОСТ 24717-94 "Огнеупоры и сырье огнеупорное. Марки­ровка, упаковка, хранение и транспортирование".

    2. Вивантаження вогнетривкої цегли з вагонів слід проводити з верхніх рядів уступами.

    3. Транспортування вогнетривкої цегли усередині заводу повинно прово­дитися в пакетах на піддонах або в контейнерах.

    4. При неможливості транспортування вогнетривкої цегли безпосередньо на робоче місце в пакетах на піддонах або в контейнерах повинні застосовува­тися пересувні стрічкові конвеєри.

    5. Складування мелючих тіл (кулі, цильпебс) слід робити в приміщенні, або під навісом у бетонних відсіках або у контейнерах, що відповідають вимогам НПАОП 0.00-1.01-07.

Д

О.М. Онищенко

Завантажити