НПАОП 63.21-1.01-09Правила охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг

Влаштовувати їх потрібно не ближче 5 м до небезпечного місця.

  1. Убрід дозволяється переносити вантаж масою до 50 кг під час швидкості течії не вище 1,5 м/сек і при глибині броду до 0,5 м.

  2. Під час руху колони автомобілів через брід наступний автомобіль починає долати водну перепону тільки після виїзду на протилежний берег автомобіля, який їде попереду.

У тих випадках, коли дно річки чи струмка має слабкий ґрунт, брід потрібно зміцнювати кам’яними матеріалами. В. В. Литвинов

В. В. Шевченко

С. Богданов В. Надрага


Завідувач сектору організації державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра транспорту та зв’язку України

Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Г енеральний директор Федерації роботодавців України1. Для перевезення працівників автомобільним транспортом повинні бути виділені спеціально призначені транспортні засоби.

Перелік транспортних засобів і списки водіїв для перевезення працівників затверджуються наказом керівника підприємства.

2. Відповідальний працівник підрозділу за експлуатацію автотранспорту підприємства перед відправленням водія для перевезення працівників повинен провести йому інструктаж щодо особливостей маршруту та місць зупинок.

4. Не дозволяється перевозити працівників у кузові не обладнаного для цього вантажного автомобіля.

1. Навантажувально-розвантажувальні роботи повинні виконуватися механізованими засобами відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76* «ССБТ. Работы погрузочно-разгрузочные. Общие требования безопасности».

2. Майданчики для навантажувально-розвантажувальних робіт повинні бути сплановані та не мати ухилу понад 5°.

У відповідних місцях повинні бути встановлені таблички з написами: «В’їзд», «Виїзд», «Розворот» і інше.

3. Узимку майданчики повинні регулярно очищатися від снігу та льоду та посипатися протиожеледними матеріалами.

4. Навантажувально-розвантажувальні роботи повинні виконуватися під керівництвом уповноваженої особи, яка зобов’язана:

перед початком робіт ознайомити працівників із технологією робіт і безпечними прийомами їх виконання;

переконатися в наявності відповідних посвідчень у сигнальників і машиністів засобів механізації;

перевірити наявність і справність усіх механізмів, такелажу та інших допоміжних облаштувань;

установити наявність засобів захисту працівників залежно від характеру виконуваних робіт;

не допускати в небезпечну зону навантажувально-розвантажувальних робіт сторонніх осіб.

5. Навантаження та розвантаження горючих матеріалів повинно бути механізоване.

6. Навантаження та розвантаження вантажів масою понад 50 кг (для кожного місця окремо) повинно виконуватися за допомогою механізмів (лебідками, блоками, домкратами малої вантажопідйомності тощо).

1. Працівники, оглядаючи ділянку дороги, повинні рухатися узбіччям назустріч руху автомобілів, а у разі зупинки — встановлювати вдень перед собою попереджувальний знак, а вночі стійку з червоним ліхтарем, що мигтить.

2. Працівники, зайняті утриманням доріг, повинні бути забезпечені приміщеннями для обігріву, відпочинку, прийому їжі, сушіння одягу та взуття.

3. У разі влаштування дренажних воронок для відводу талої води весною на межі ділянки проведення робіт потрібно влаштовувати бар’єрні огородження із знаком «Ремонтні роботи».

4. Для переходу працівників через кювети, канави, рівчаки та інші перешкоди повинні влаштовуватися настили шириною не менше 0,6 м із перилами висотою 1 м під час відводу талої води, а похилі настили повинні мати поперечні бруски-упори для ніг.

5. Дорожні машини для скошування трави на узбіччі та зрізування кущів повинні мати попереджувальні знаки: «Інша небезпека», «Обмежена швидкість», «Ремонтні роботи».

Знаки повинні бути встановлені попереду та позаду зони виконання робіт.

1. Ремонт і утримання інженерних споруд, житлових і виробничих будівель дорожньо-експлуатаційних служб виконують відповідно до затвердженої проектно- технологічної документації та з дотриманням техніки безпеки і виробничої санітарії.

2. Ремонт мостів, шляхопроводів і труб поблизу кабельних мереж, ліній електропередач, газопроводів, а також пересічень залізниць і судноплавних річок потрібно узгодити з організацією, що експлуатує комунікації.

3. Виконання робіт на висоті повинно здійснюватись відповідно до вимог Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27.03.2007 № 62, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.06.2007 за № 573/13840 (НПАОП 0.00-1.15-07).

4. Під час виконання робіт над водою, де глибина водойми понад 1,5 м, працівники повинні бути забезпечені черговим човном із рятувальним приладдям.

1У разі відсутності на підприємстві автобусів для перевезення працівників потрібно використовувати вантажний автомобіль, який має бути обладнаний сидіннями, закріпленими в кузові на відстані не менше 0,3 м від верхнього краю борту і 0,3-0,5 м від підлоги.

Сидіння, що розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.

Кількість працівників, які перевозяться в кузові вантажного автомобіля, не повинна перевищувати кількості обладнаних для сидіння місць.

Завантажити