Захисне фарбування і теплоізоляцію обладнання необхідно проводити тільки після його огляду і випробування.
Апарати, що працюють під надлишковим тиском нижче 0,07 МПа і містять леткі і легкозаймисті продукти (фосфор і фосфорний шлам) у чистому вигляді або в суміші з водою, необхідно розраховувати з урахуванням випробувань їх на герметичність при тиску, що перевищує робочий не менше ніж на 0,03 МПа, відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 687.
Ця вимога не поширюється на систему електросублімації фосфору, що включає електропіч, електрофільтри, конденсатори, випробування яких необхідно проводити відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.01-97.
Апарати, що працюють під вакуумом, повинні розраховуватися з урахуванням гідравлічного випробування при тиску 0,2 МПа.
Пробкові крани повинні мати риски (прорізи) на торцевій стороні, пофарбовані в яскраві кольори, видимі з робочого місця. Напрямок руху середовища необхідно вказувати стрілкою на трубопроводі.
Запірні пристрої, що працюють автоматично або керуються дистанційно, повинні мати сигналізатори крайніх положень: "Відкрито" або "Закрито".
Директор Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту,
трудової та соціальної політики О. М. Онищенко
ПОГОДЖЕНО:
В. о. директора виконавчої дирекції Фонду соціального
Страхування від нещасних випадків на виробництві та
професійних захворювань України С. Лапчик