Робочий тиск пари повинен відповідати технологічним інструкціям.
Поверхня котла повинна мати теплоізоляцію для утворення температури на ній не вище 43С.
Усі вулканізаційні котли повинні бути обладнані манометрами, які показують тиск пари в котлі, запобіжними клапанами та контрольними кранами.
Манометри повинні бути перевіреними в відповідних органах стандартизації, метрології та сертифікації.
Кришки котлів повинні мати кріплення для запобігання їх відкриттю при наявності тиску у котлі. Котли повинні бути обладнані вентиляцією.
Робочі місця біля приймальних та віддавальних барабанів повинні бути забезпечені пусковим пристроєм. Приймальні та віддавальні барабани повинні бути забезпечені пристроями для гальмування.
Перевірка електричної міцності гумової та пластмасової ізоляції на апаратах сухого випробування повинно відповідати таким вимогам:
Корпус апарата сухого випробування повинен бути заземлений. Дверцята високовольтного блока повинні мати блокування та бути зачиненими на замок.
Виконання робіт у разі появи вологи біля апаратів сухого випробування на діелектричному коврику, а також на виробі, що випробується, не дозволяється.
Апарати сухого випробування повинні мати звукову та світлову сигналізацію в разі виникнення пробою ізоляції виробу, що випробується.
На робочих місцях біля апаратів сухого випробування повинні бути діелектричні коврики, працівники повинні бути забезпечені діелектричними засобами захисту та спеціальними ізоляційними калібрами.
Параметри електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСН 3.3.6.096-2002 .
Віддавальні та приймальні барабани, котушки та конуси повинні бути заземлені та забезпечені пристроєм для надійного приєднання до заземлення струмопровідної жили виробу, що випробується.
Апарат сухого випробування повинен мати електроблокування для відключення високовольтного трансформатора при відсутності заземлення.
Параметри електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСН 3.3.6.096-2002 .
Ванночки для паяння токопровідних жил повинні бути надійно закріплені, заземлені та обладнані місцевою витяжною вентиляцією.
До роботи на апаратах сухого випробування допускаються особи, які пройшли навчання, перевірку знань згідно з
НПАОП 0.00-4.12-05 та мають третю групу з електробезпеки. Для роботи на звукочастотних апаратах сухого випробування надання групи з електробезпеки не потребується. Захист від звукових частот повинен
відповідати вимогам ДСН 3.3.6.037-99.
Вимоги безпеки під час накладання ізоляційного матеріалу на дріт
та кабелі
Обмотування та обплітання дроту повинно відповідати таким вимогам:
На багатоходових вертикальних обмотувальних машинах (з відстанню між центрами окремих ходів менше 250 мм) під час налагоджування одного ходу повинні бути припинені два сусідніх хода.
Цей пункт не розповсюджується на обмотувальні машини, які обладнані суцільними кришками на кожному обмотувальнику, які закривають його з усіх боків.
При роботі обмотувальних розеток на вертикальних та горизонтальних машинах повинна бути виключена можливість вильоту роликів паперу або бобин пряжі, шовку та інших ізоляційних матеріалів (за допомогою замків).
Обмотувальники на обмотувальній машині повинні бути обладнані гальмувальними пристосуваннями та металевим або з небиткого прозорого матеріалу кожухом, зблокованим з кнопкою “Пуск” агрегату.
Паяння місця скручування розплавленим припоєм повинно виконуватися у захисних окулярах.
Пересувна муфельна електрична піч повинна мати справний шнур, захисну сітку на кожуху печі та ручку з теплоізоляційного матеріалу, який забезпечує нагрівання ручки при безперервній роботі не вище 43С. Піч повинна мати теплоізоляцію для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Стаціонарні муфельні печі для випалу емальованого дроту повинні бути змонтовані на теплоізольованих, металевих, заземлених столах.
Пересувні електричні печі повинні установлюватися на теплоізоляційні прокладки для виключення нагрівання стола та бути заземленими.
Піч повинна мати теплоізоляцію для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Монтаж електронагрівальних елементів муфельних печей повинен виключати можливість доторкання до них кінців емальованого дроту, який випалюється у печі.
Машини для обплітання дроту скловолокном повинні бути встановлені в окремому приміщенні з місцевою витяжною вентиляцією.
Працівники, які виконують роботи зі скловолокном, повинні бути забезпечені засобами для запобігання подразненню шкіри рук (креми, мазі та ін.) та респіраторами.
Горизонтальні двоходові обмотувальні машини повинні мати пусковий пристрій з кожного робочого боку машини та захисне огородження для запобігання обслуговуванню ходу з протилежного боку.
Пересувний зварювальний апарат повинен мати запобіжний екран та заземлення.
Робоче місце біля апарата повинно бути забезпечено діелектричними захисними засобами та обладнане витяжною вентиляцією.
Параметри електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСН 3.3.6.096-2002 .
Накладання скляної та дельта-азбестової ізоляції повинно відповідати таким вимогам:
Електронагрівальні елементи в печах ізолювальних машин повинні бути змонтовані так, щоб унеможливити можливість зіткнення їх з дротом під час його ізолювання на машині. Металеві каркаси печей повинні бути заземленими. Печі повинні мати теплоізоляцію для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Відкриття та закриття печей, якщо це автоматично не пов'язано з пуском ходу машини, повинні виконуватися за допомогою пристосування, яке виключає можливість доторкання до гарячої печі.
Працівники, які виконують роботи з обслуговування електросушильних шаф, завантаження та вивантаження котушок і
барабанів, повинні бути забезпечені спецодягом та засобами
індивідуального захисту ( костюм повстяний або повстяний капелюх, захисна маска з прозорого небиткого матеріалу, теплоізолювальні
рукавички).
Електронагрівальні елементи сушильних шаф повинні виключати можливість доторкання до них барабанів та котушок з дротом, який
розміщується у шафі.
Шафи повинні мати заземлення та теплоізоляцію для утворення
температури на поверхні не вище 43С.
Зберігання лаків та розчинників на дільниці теплостійкого дроту допускається в обсязі не більше добового запасу в металевих шафах, що замикаються, з примусовою вентиляцією.
Перенесення, зберігання та використання в виробничому процесі лаків та розчинників слід виконувати в бідонах та інших металевих посудинах з кришками, які щільно закриваються. Зберігати лаки та розчинники слід в окремих приміщеннях.
Під час ручної заливки лаку в ванночки слід використовувати металеву лейку, яка закривається. Ванночки для лаку повинні мати кришки. Роботи слід виконувати в респіраторах та спеціальних рукавичках.
Очищення деталей машини від лаку повинно бути механізованим та виконуватися в окремому приміщенні. Працівники, які виконують роботи з очищення деталей, повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (респіратори, спеціальні рукавички).
Просочування та лакування дроту повинно відповідати таким вимогам:
Біля просочувальної ванни не допускається присутність горючих речовин та матеріалів (лаки, розчинники, ганчірки, бензин, дерев'яна тара таін.).
Поблизу ванни повинні розміщуватись протипожежні засоби (вогнегасники, пісок, шерстяні ковдри, відро з водою і віник).
Розведення загустілого лаку розчинником у ванночках склообмотувальних агрегатів не дозволяється.
Просочувальні ванни повинні бути обладнані терморегулювальним пристроєм.
Під час заправлення дроту через ролики ванн працівник повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту (респіратори, спеціальні рукавички).
Після закінчення процесу просочування дроту та відключення ванн вентиляція повинна забезпечити видалення газів, які виділялися.
Електронагрівальні елементи шахти лакувальної печі повинні виключати можливість їх доторкання до дроту, що лакується. Металевий каркас шахти повинен бути заземлений. Піч повинна мати теплоізоляцію для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Лаки та розчинники повинні зберігатися у закритій тарі в окремому приміщенні з вентиляцією.
Тара, в якій зберігаються лаки та розчинники, повинна мати наклейки та бірки з найменуванням матеріалу, який в ній розміщений.
Для захисту шкіряного покриву від дії органічних розчинників слід використовувати захисні засоби згідно з ГОСТ 12.4.068-79 “Система
стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
дерматологические. Классификация и общие требования”.
Вимоги безпеки під час виготовлення дроту з емалевою ізоляцією
Емалювальні верстати та робота на них повинні відповідати таким вимогам:
Простір між нагрівальною камерою та кожухом печі повинен бути заповнений теплоізоляційними матеріалами для утворення температури на поверхні печі не вище 43С.
Електронагрівальні елементи в печах повинні бути змонтовані так, щоб виключати можливість їх доторкання до камер печі або з дротом, що емалюється, у разі його обриву.
Приймальні та віддавальні пристрої повинні бути обладнані кріпленням для запобігання падінню котушок під час роботи.
Ванни для лаку на емалювальних верстатах повинні бути закритого типу. Роботи слід виконувати в респіраторах та спеціальних рукавичках.
Транспортування оголеного дроту та емальованого дроту повинно відповідати таким вимогам:
Транспортування оголеного дроту до печей та емальованого дроту з печі повинно бути механізованим.
Тара для транспортування котушок з емальованим дротом діаметром менше 1 мм повинна бути інвентарною, типовою та однаковою за розміром.
Котушки з емальованим дротом діаметром більше 1,0 мм допускається транспортувати без використання спеціальної тари. Транспортування слід виконувати на електрокарах або візках з бортами.
Перевірка електричної міцності лакової плівки емальованого дроту повинна відповідати таким вимогам:
Перевірка емальованого дроту на кількість локальних пошкоджень повинна виконуватися на приладах без використання ртуті.
До роботи з електричних випробувань емальованого дроту допускаються особи, які пройшли навчання і перевірку знань згідно з НПАОП 0.00-4.12-05 і мають третю групу з електробезпеки.
Установка для випробування емальованого дроту на електричну міцність із зразком, що випробується, повинна розміщуватися за огородженням, дверцята якого повинні мати блокування, сигналізацію та заземлення. Біля установки повинен бути діелектричний коврик. Працівники, які виконують роботи на установці, повинні бути забезпечені діелектричними засобами захисту.
Параметри електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСН 3.3.6.096-2002 .
Перемотування емальованого дроту повинно відповідати таким вимогам:
Контрольне перемотування емальованого дроту повинно виконуватися в приміщеннях, ізольованих від дільниць нанесення емалі.
Усі перемотувальні верстати повинні бути обладнані пристосуванням для швидкої зупинки верстата та гальмування віддавальних котушок.
Під час перемотування емальованого дроту між віддавальним пристроєм та приймальною котушкою повинно бути пристосування для схоплення кінця дроту в разі його обриву або закінчення перемотування.
Варіння та розбавлення емальлаків повинно відповідати таким вимогам:
Полімеризація маси повинна виконуватися у стаціонарних котлах.
Варіння лакової основи допускається виконувати у зйомних котлах.
Стаціонарні та зйомні лаковарильні котли повинні мати електро- підігрів з використанням нагрівальних елементів вибухозахищеної конструкції. Котли повинні бути заземлені та теплоізольовані для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Днище лаковарильних котлів повинно бути виготовлено з жаростійкої сталі.
Лаковарильні котли повинні бути обладнані механічними мішалками, кришками, автоматичними терморегуляторами та витяжною вентиляцією.
Установка, зняття та перевезення зйомних котлів для варіння основи лаку повинні бути механізованими.
Під час розливу гарячих лаків та їх компонентів з котлів працівники повинні забезпечуватися засобами індивідуального захисту (рукавиці комбіновані, захисні окуляри).
Попереднє розведення масляних лаків розчинниками повинно виконуватися в котлах при температурі, яка встановлюється технологічною інструкцією.
Подача та перекачування розчину та лаків у баки та котел повинні бути механізованими.
Зберігання та відстоювання емальлаків повинно виконуватися в баках, які розташовані вище рівня підлоги не менше ніж на 0,7 м. Баки повинні закриватися кришками.
Розведення емальлаків повинно виконуватися в респіраторах та спеціальних рукавичках в окремих ізольованих приміщеннях з витяжною вентиляцією. Під час реконструкції діючих та будівництві нових цехів виготовлення дроту з емалевою ізоляцією повинно бути забезпечено автоматичне розведення лаку до необхідної в'язкості.
Подача розведеного емальлаку з приміщення лакороздачі до ванни електропечі повинна виконуватися по централізованій системі з автоматичною підтримкою рівня лаку у ванні.
Емалювання дроту синтетичними лаками повинно виконуватися в окремих приміщеннях.
Вентиляція та протипожежні заходи під час емалювання та лакування дроту повинні відповідати таким вимогам:
Вертикальні емалювальні печі для емалювання дроту діаметром більше 0,1 мм у верхній зоні повинні мати місцеву витяжну вентиляцію.
При проектуванні нових та реконструкції діючих вентиляційних систем повинно бути передбачене в емальпечах автоматичне регулювання тиску повітря та температури.
У приміщеннях виготовлення дроту з емалевою ізоляцією на робочих місцях для аварійного відключення вентиляції повинні бути установлені кнопки “СТОП”.
З метою запобігання загазованості приміщень парами лаку на багатоходових верстатах нижня частина печей з ванночкою повинна бути закрита щитками з прозорого небиткого матеріалу.
Лаковарильні котли повинні бути обладнані місцевою витяжною вентиляцією та теплоізоляцією для утворення температури на поверхні не вище 43С.
Цехи емалювання дроту, лаковарильні відділення, приміщення зберігання та розведення лаків повинні бути забезпечені протипожежними засобами (вогнегасниками, піском, ручним інвентарем).
У цехах, що будуються та реконструюються, повинна передбачатися автоматична система пожежогасіння.
Під витяжним зонтом над лаковарильними котлами повинна бути обладнана вуглекислотна установка для ліквідації спалаху лаку.
Усі вентиляційні повітряводи від емальпечей повинні очищатися від накопиченого в них конденсату лаку та розчинників за затвердженим графіком.
Електродвигуни в лаковарильних відділеннях, приміщеннях зберігання та розведення лаків повинні бути у вибухозахищеному виконанні.
У цехах виготовлення дроту з емалевою ізоляцією лаковарильні відділення та приміщення зберігання та розведення лаків повинні бути обладнані електроосвітлювальною апаратурою згідно з вимогами НПАОП 40.1-1.21-98, НПАОП 40.1-1.07-97 та ДБН В.2.5-28-2006.
Роботи з розведення лаків слід виконувати в респіраторах і спеціальних рукавичках.
У лаковарильному відділенні повинні бути спеціальні вівняні ковдри або інші спеціальні засоби для швидкого гасіння вогню в разі загоряння одягу працівника.
Ці засоби повинні розміщуватись на видних та відомих працівникам місцях.
Вимоги безпеки під час виготовлення оптико-волоконних кабелів
Робота на устаткуванні повинна відповідати таким вимогам:
Перед пуском устаткування слід закрити всі огородження.
Устаткування виготовлення оптико-волоконних кабелів повинно бути заземленим.
Виконувати роботи слід при включеній вентиляції.
Виконувати роботи з несправним блокуванням не дозволяється.
Замки для кріплення барабанів до осі повинні бути надійно закріплені.
Підходити до відкритих частин (котушки з волокном, колеса компенсувача та ін.), що обертаються, ближче ніж на 0,5 м не дозволяється.
Під час роботи з оптичним волокном, фарбами та розчинниками слід користуватися захисними окулярами та рукавичками (рукавицями).
Під час завантаження преса поліетиленом, полівінілхлоридом та ін. слід користуватися штовхателями або спеціальними лопатками.
Опресування на лінії виготовлення оптичного модулю ОFС-40 повинно відповідати таким вимогам:
Відчиняти двері приймального пристрою з боку барабана, що працює, не дозволяється.
Уключати подачу гідрофоба слід після того, як заготовка модулю проведена до приймального пристрою, почала намотуватися на приймальний барабан, а голка для гідрофоба введена в головку екструдера.
У разі улучання гідрофоба на шкіру або в очі слід негайно промити водою шкіру або очі.
Кришки гусеничної тяги та проміжної колісної тяги під час роботи повинні бути закритими.
Обрізання волокна перед зупинкою лінії слід виконувати в захисних окулярах та рукавичках, при цьому швидкість лінії знизити до стартової.
Перед зняттям барабана з кабелем кінець кабеля слід надійно прикріпити до щоки барабана, площадку перед приймальним пристроєм слід спочатку звільнити.
Під час зняття барабана дверцю приймального пристрою слід відчиняти тільки після того, як барабан повністю зупинився і опустився на підлогу.
Фарбування оптичного волокна на лінії OFC53 повинно відповідати таким вимогам:
Трубка для подачі азоту у верхній частині ультрафіолетової лампи повинна бути завжди закритою.
Перед зняттям кришки контейнера для фарби слід зняти надлишковий тиск усередині контейнера за допомогою запобіжного клапана.
Під час відкриття електричного відсіку та роботи з електричним обладнанням машини працівники повинні дотримуватися вимог електричної безпеки.
Під час роботи з мікрохвильовим і ультрафіолетовим випромінюванням слід впевнитися в тому, що ультрафіолетове випромінювання не проникає назовні.
Використовувати розчинники при включених або гарячих ультрафіолетових лампах не дозволяється .
Пресування на лінії ошлангування оптичного кабеля OFC60 повинно відповідати таким вимогам:
При роботі компенсаторів, що розміщені після віддавального пристрою і перед приймальним пристроєм, підходити до них ближче ніж на 0,5 м та поправляти заготовку на колесах компенсатора не дозволяється.
Для установки роликів сталевої стрічки на віддавальний пристрій слід використовувати вакуумний підіймальний пристрій. Підняття ролика слід виконувати після схоплення його вакуумом. Установку ролика на віддавальний пристрій слід виконувати двома працівниками: один установлює ролик на
віддавальний пристрій за допомогою підіймального пристрою, другий за
допомогою ключа розводить стрижні, що фіксують ролик стрічки на віддавальному пристрої. Вакуум на підіймальному пристрої слід відключати тільки після повної фіксації ролика сталевої стрічки на віддавальному пристрої.
Чищення преса від залишків пластмаси слід виконувати за допомогою спеціального пристосування.
Чищення головки екструдера, інструмента, а також заправлення заготовки слід виконувати в рукавичках або рукавицях.
Перед зняттям барабана з кабелем кінець кабеля слід надійно
прикріпити до щоки барабана, площадку перед приймальним пристроєм слід спочатку звільнити. Перед тим, як розсунути пінолі, слід упевнитися в тому, що барабан опущений до рівня підлоги.
Перемотування на лінії оптичного кабеля OFC80 повинно відповідати таким вимогам:
Перед початком роботи слід впевнитися в справності пускового і блокувального пристрою, надійності кріплення приймального барабана та котушки.
При роботі компенсаторів, що розміщені після віддавального пристрою і перед приймальним пристроєм, підходити до них ближче ніж на 0,5 м та поправляти заготовку на колесах компенсатора не дозволяється.
Перед зняттям барабана з кабелем кінець кабеля слід надійно прикріпити до щоки барабана, площадку перед приймальним пристроєм слід спочатку звільнити.
Перед тим, як розсунути пінолі, слід впевнитися в тому, що барабан опущений до рівня підлоги.
Скручування оптичного кабеля на лінії SZ - скручування OFC70 повинно відповідати таким вимогам:
При роботі компенсаторів, що розміщені після віддавального пристрою і перед приймальним пристроєм, підходити до них ближче ніж на 0,5 м та поправляти заготовку на колесах компенсатора не
дозволяється.
Наближатися до дисків, напрямним модуля ближче ніж на 0,5 м не дозволяється.
Кришки крутильної машини, лічильника довжини, ниткообмотувальників, вузла гідрофобного заповнення і гусеничної тяги під час роботи лінії повинні бути закритими.
Під час роботи слід стежити за надійністю кріплення віддавальних і приймальних барабанів, роликів плівки на віддавальному пристрої і котушок з нитками на ниткообмотувальниках.
Перед початком роботи з вузлом гідрофобного заповнення слід відкрити вентиль на поршні для видалення повітря, що є в бочці. Під час видалення повітря обличчя слід відвернути в бік.
Під час заміни порожньої бочки з-під гідрофоба поршень слід піднімати поступово, при цьому слід виконувати підкачування повітря для вирівнювання тиску усередині бочки з атмосферним тиском.
Під час зняття приймального барабана розтискати пінолі до повного опускання барабана не дозволяється.
Перемотування на лінії перемотування сталевого дроту Rew 500ф. Proton повинно відповідати таким вимогам:
Валки, що кріплять барабани до осі, повинні бути надійно закріплені.
Установку бухт з дротом на віддавальний пристрій слід виконувати за допомогою вантажопідіймального механізму з використанням чалочних пристосувань згідно зі схемою строповки вантажів.
Поправляти та розплутувати дріт під час роботи машини не дозволяється.
Зварювання дроту слід виконувати в захисних окулярах.
Перед зняттям барабана з кабелем кінець кабеля слід надійно прикріпити до щоки барабана, площадку перед приймальним пристроєм слід спочатку звільнити.
Бронювання оптичного кабеля на лінії бронювання ВОК PS500/24ф. Proton повинно відповідати таким вимогам:
Перед пуском лінії слід перевірити надійність кріплення і цілісність барабанів з заготовкою, закрити огородження крутильної машини, кришки стрічкообмутувальників, перевірити правильність установки барабана на приймальному пристрої і надійність кріплення заправного троса. Про пуск лінії повідомити працівників поруч.
Перед початком роботи з крутильною (бронювальною) машиною (пуск, прокручування, відкриття і закриття захисного огородження) слід подати звуковий сигнал (дзвінок) за допомогою кнопки “Ве11” на пульті.
При роботі компенсаторів, що розміщені після віддавального пристрою і перед приймальним пристроєм, підходити до них ближче ніж на 0,5 м та поправляти заготовку на колесах компенсатора не дозволяється.
Установку барабана з дротом у люльки крутильної кліті слід виконувати за допомогою вантажопідіймального механізму. Установку барабанів в кліть слід виконувати згідно зі схемою установки в залежності від числа барабанів з дотриманням збалансованості завантаження кліті. За необхідністю слід використовувати барабани для балансування, що завантажені на 1/2 від робочого барабана.
Заправляти заготовку (заправний трос) на тягові колеса та між колесами пристрою вимірювання довжини слід тільки при повній їх зупинці.
Зварювання дроту слід виконувати в захисних окулярах.
Під час зняття приймального барабана розтискати пінолі до повного опускання барабана не дозволяється.