НПАОП 05.0-1.01-07Правила безпеки для працівників суден портового і службово-допоміжного флоту рибного господарства

Перед роз’єднанням шланг необхідно звільнити від нафтопродукту.

  1. У приміщенні електрогенераторів не повинно бути ніяких посудин з нафтопродуктами або іншими легкозаймистими рідинами.

  2. Якщо плавучі нафтостанції забезпечуються електроенергією з берега, то від місця живлення до щита на судні необхідно застосовувати морський шланговий провід з посиленою гумовою ізоляцією.

  3. Увід електроенергії повинен бути віддалений від місця приймання нафтопродуктів не менше ніж на 3 м.

  1. Гасіння пожеж

  1. Члени екіпажів пожежних суден повинні мати спорядження пожежників, уключаючи дихальні ізолювальні апарати.

  2. Під час гасіння пожежі необхідно забезпечувати дотримання вимог безпеки та вживати заходів щодо унеможливлення отруєння людей газами, особливо під час гасіння горючих хімічних речовин.

  1. Роботи з ліквідації забруднення моря й акваторії портів

  1. Швартування суден до нафтосміттєзбирача, а також швартування нафтосміттєзбирача до інших суден і причалів, не придатних для його безпечної стоянки, не дозволяється.

  2. Для недопущення іскроутворення з метою запобігання вибуху кранці по бортах нафтосміттєзбирача повинні кріпитися рослинними або сталевими оцинкованими канатами, а ділянки сталевого оцинкованого троса, що лежать на кранці, повинні мати ізоляцію з обрізків гумових, брезентових та інших шлангів або прядив’яне обплітання. Закладення сталевих тросів повинно бути таким, щоб трос був утоплений у балках кранця.

  3. Під час виконання робіт з очищення акваторії між суднами, що стоять у порту або на рейді, члени екіпажу нафтосміттєзбирача, які перебувають на палубі, повинні бути одягнені в спеціальний одяг і спеціальне взуття, передбачені для цієї мети, мати рятувальні жилети та захисні каски.

  4. Роботи із з’єднання трубопроводів, ремонтні роботи в машинному відділенні й на палубі нафтосміттєзбирача повинні виконуватися інструментами, що унеможливлюють іскроутворення.

  5. Роботи з очищення шибера від сміття повинні проводитися під керівництвом капітана (вахтового змінного помічника капітана). Перед виконанням цих робіт працівники повинні надягти робочі рятувальні жилети і запобіжні пояси з кінцями для підстрахування, закріпленими за міцні конструкції судна. На палубі біля носового краю ванни нафтосміттєзбирача необхідно встановити тимчасове огородження висотою не менше 1,0 м.

  6. Для вивантаження нафтопродуктів з танків нафтосміттєзбирача необхідно застосовувати шланги, що не мають деталей, які утворюють іскри (штуцерів, хомутів тощо).

  7. Наповнений сміттям лоток з ванни нафтосміттєзбирача, щоб уникнути зачіпання за його конструкцію й утворення іскор, необхідно вибирати плавно, без ривків.

  8. Завантажені лотки нафтосміттєзбирача повинні негайно розвантажуватися.

Для виймання з ванни лотка, наповненого сміттям, повинні застосовуватися портальні, плавучі крани й автокрани, гаки яких, стропи та коуші лотка повинні бути обплетені або обшиті мішковиною чи брезентом для запобігання іскроутворенню та вибуху.

  1. Збирання нафтопродуктів 1-го розряду нафтосміттєзбирачем слід проводити у світлий час доби або в темний час доби із застосуванням електричного освітлення акваторії порту.

  2. Двері машинного відділення, ухідний люк насосного відділення, а також двері кермової рубки під час збору нафтопродуктів повинні бути закриті.

8 ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

  1. На суднах портового і службово-допоміжного флоту морських рибних портів повинні виконуватися вимоги Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 № 126, зареєстрованих у Міністерстві юстиції

України 04.11.2004 за № 1410/10009 (НАПБ А.01.001-2004), Правил пожежної безпеки на суднах флоту рибного господарства України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 14.03.2000 № 24, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України

29.05.2000 за № 309/4530 (НАПБ В.01.041 -2000/180).

  1. Контроль за дотриманням пожежної безпеки на суднах портового і службово-допоміжного флоту виконує інспекція пожежної безпеки порту.

  2. Усі працівники суден порту під час прийняття на роботу і щорічно за місцем роботи проходять інструктаж з питань пожежної безпеки згідно з наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.09.2003 № 368 „Про затвердження Переліку посад, при призначенні на які особи зобов’язані проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки, та порядку їх організації і Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.12.2003 за № 1147/8468.

  1. САНІТАРНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

    1. Технічний і санітарний стан службових, житлових і побутових приміщень на суднах портового і службово-допоміжного флоту та встановленого в них обладнання повинні забезпечувати нормальні умови праці та побуту членів екіпажів.

    2. Системи опалення, вентиляції та кондиціонування повинні триматись у справному технічному стані, що забезпечує підтримання передбачених санітарними нормами параметрів повітря (температури, вологості тощо) у всіх житлових, службових та інших приміщеннях, які обслуговуються цими системами.

  2. ВИМОГИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ

ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЯТУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ

Працівники суден портового і службово-допоміжного флоту морських рибних портів на роботах із шкідливими та небезпечними умовам

и

    1. праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням або здійснюваних у несприятливих температурних умовах, повинні забезпечуватися спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту (З1З) згідно з Нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам рибного господарства, затвердженими наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 11.04.2006 № 214, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 21.04.2006 за № 473/12347 (НПАОП 05.0-3.03-06).

    2. Під час експлуатації суден портового і службово-допоміжного флоту всі рятувальні засоби повинні зберігатися у передбачених для них штатних місцях, бути в справному стані та готовими до застосовування.

    3. Носіння робочих рятувальних жилетів членами екіпажів суден портового і службово-допоміжного флоту обов’язкове під час:

виконання буксирних і швартовних робіт, робіт на палубі у штормових умовах;

виконання робіт з рятування людей, суден і плавзасобів, гасіння пожеж на воді;

знаходження на відкритих палубах пасажирських суден і катерів, швартовних катерів, лоцманських суден і катерів, нафтосміттєзбирачів та пожежних суден у дії;

виконання забортних та інших робіт, що пов’язані з небезпекою падіння за борт.

В.С.Ткачов


Завантажити