НПАОП 22.1-1.02-96 Правила охорони праці для підприємств та організацій поліграфічної промисловості

Реактор, трубопроводи і крани обладнуються терморегуляторами і манометрами, і забезпечують повну герметичність системи під час її роботи.

Діізоціанатизберігають в окремих приміщеннях, обладнаних припливно-витяжною вентиляцією, в темних бутлях з притертою пробкою або в залізних банках з подвійними пробками. Для герметизації на пробку наносять тонкий шар парафіну.

Аміак, кислоти, діізоціанати, спирти та інші легкозаймисті рідини підлягають роздільному зберіганню.

6.3.1. Загальні положення

6.3.1.1. В ізольованих приміщеннях розміщуються дільниці:

— слюсарна;

— механічна;

— шліфувальна;

— заточування ножів;

— сантехнічна;

— електрогазозварювання;

— деревообробна;

— електроремонтна;

— інструментальна;

— кладовазапасних частин;

— контора цеху (кімната майстра).

6.3.1.2. Обладнання і технологічні процеси ремонтно-механічних цехів мають відповідатиГОСТ12.2.009-80 іГОСТ12.3.025-80.

6.3.1.3. Верстати для оброблення металів, точильні і шліфувальні верстати обладнуються загорожами робочих зон.

6.3.1.4. Верстати, які працюють з охолоджуючими рідинами, обладнуються захисною огорожею. Для збирання охолоджуючих і мастильних рідин і запобігання розбризкуванню їх по підлозі верстати забезпечуються відповідними збірниками (піддонами, коритами і т. і.).Трубопроводи для подавання охолоджуючої рідини до різального інструменту розміщуються таким чином, щобїх можна було відводити і підводити, не наближаючи руки до різального інструменту.

6.3.1.5. Для складування деталей, заготовок і відходів відводять місця з спеціальними стелажами, ящиками, столами.

Для зберігання деталей, заготовок, оснащення, інструментів застосовуються стелажі, шафи, ящики висотою не більше 1,5 м, з полицями, які мають нахил усередину або бортики висотою не менше 5 см для запобігання випадання з них предметів, які там зберігаються.

Зберігання інструментів в станині верстатів допускається у випадку, якщо це спеціально передбачено конструкцією станини.

Біля обладнання, яке ремонтується, передбачають спеціальну тару, стелажі для складання деталей.

6.3.1.6. Драбини і підмостки, які застосовуються для ремонтних і монтажних робіт, мають відповідати вимогам ГОСТ 24258-88 і ГОСТ 26887-86.

6.3.1.8. Встановлювати на верстати деталі масою більше 15 кг і знімати їх з верстатів належить за допомогою підйомних механізмів (тельферів).

6.3.1.8. Для інструментів з загостреними кінцями під рукоятки (напилки, ножівки) необхідно мати рукоятки з гладкою поверхнею і ручки з бандажними кільцями, які відповідають розмірам інструменту.

6.3.2. Слюсарна дільниця

Ремонтні роботи виконуються на переносних або стаціонарних верстатах.

Верстати мають бути жорсткої іміцної конструкції, бути стійкими, їх поверхня — оббита залізом або іншим гладким і міцним матеріалом.

Довжина верстата — не менше 1,5 м, ширина — не менше 0,75 м.

Для захисту робітників від відлітаючих часток металу верстати обладнуються з боків неробочої зони запобіжними сітками висотою не менше 0,75 м з чарунками не більше 3 мм. Такими ж сітками загороджують віконні скла, які є поблизу.

Відстань між осями лещат на верстатах маєвідповідати розміру оброблюваних деталей і складати не менше 1 м.

Для прибирання стружки з верстатів робочі місця забезпечуються щітками, гачками і т. і.

6.3.3. Дільниці механічна, шліфувальна та заточування ножів

6.3.3.1. При обробленніна токарних верстатах деталей з пруткового матеріалу пруток, що виступає за розміри верстата, слід вільно вміщувати в закріплену на люнеті трубу, так щоб кінець прутка не виступав за трубу з робочої зони верстата.

Під час оброблення деталей, які дають зливну стружку в процесі різання, належить застосовувати інструменти і пристрої для дроблення стружки(стружколоми),а для металів, які дають при обробленні стружку сколювання — захисну сітку.

Токарні верстати в зоні різання обладнуються відкидною загорожею.

6.3.3.2. Зачищуватиоброблювані деталі на верстатах наждачним полотном слід за допомогою відповідних пристроїв для безпечного виконання цієї операції.

6.3.3.3. Фрези належить зберігати і транспортувати в футлярах або тарі.

6.3.3.4. Для виймання стружки з просвердлених отворів після зупинки верстата і відведення інструментів необхідно застосовувати магніти, металеві гачки.

6.3.3.5. Зона за межами габаритів руху стола, платформи, повзуна стругальних та шліфувальних верстатів має бути загороджена бар'єрами або іншими пристроями (висувними лінійками), які перекривають доступ працівників в цю зону.

В поздовжньо-стругальних верстатах проміжки міжстойкамиі столом загороджуються щитками.

Стругальні верстати укомплектовуютьсястружковідбивачами.стружко — імаслозбірниками.

6.3.3.6. Точильні наждачні круги в неробочій частині належить закривати міцними глухими металевими кожухами із ковкої сталі товщиною не менше 5 мм.

Абразивні круги перевіряються візуально на відсутність вибоїн і простукуванням на відсутність тріщин. На неробочому ходу верстата круг перевіряється під час обертання на відсутність торцевого та радіального биття. Не допускається застосовувати браковані абразивні круги.

Абразивні круги транспортуються і переносяться в спеціальнійтарі тільки у вертикальному положенні. Для перевезення кругів використовуються візки, дно і борти яких оббиті м'яким матеріалом або гумою.

Заточування ножів виконується вологим способом. Точильні і шліфувальні верстати, що працюють без зволоження деталей, забезпечуються пристроями для усунення пилу з місць обробки.

На точильних і обдирних верстатах встановлюються прозорі екрани, зблоковані з пусковими пристроями верстата, що не даєможливості працювати при відведеному екрані.

6.3.3.7. Механічні ножиці для розрізування листового металу обладнуються пристроями для запобігання можливості попадання рук працівників під ніж, а також пристроєм для виключення мимовільного опускання рухомого ножа.

Дискові пили для розрізування металу обладнуються пристроями для механічного подавання матеріалу в зону розрізування і загорожею.

Кругові або обертові ножиці обладнуються пристроями, які не допускають попадання під ножі рук працівників.

6.3.4. Електрогазозварювальні дільниці

6.3.4.1. Електрозварювальні роботи виконуються відповідно до вимогГОСТ12.3.003-86 та Правил пожежної безпеки в Україні.

Електрозварювальні установки обладнуються пусковими і регулюючими реостатами, а також вимірювальними приладами, які забезпечують можливість безперервного контролю за роботою установки.

Частини електротримача, які знаходяться під напругою, слід надійно ізолювати. Всіструмоведучічастини мають бути недоступні для випадкового доторкання до них.

6.3.4.2. Газозварювальні роботи виконуються відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні.

Для газозварювальних робіт відводяться приміщення і майданчики за межами виробничих та інших будівель на відстані не менше 10 м. Балони з газами, карбід в упаковці,пуста тара зберігаються в спеціально відведених місцях (приміщеннях).

Для роздільного зберігання балонів з киснем та з горючими газами виділяються окремі місця, обладнані відповідно до вимогДНАОП0.00-1.07-94.

Балони з газом надійно закріплюються в касетах при транспортуванні на автомашинах та у візках при перевезенніїх по території підприємства.

Ремонт вентилів балонів виконує тільки завод виготовлювач.

Подрібнювати і розважувати карбід кальцію робітникам належить в окремому сухому приміщенні, користуючись респіраторами і запобіжними окулярами. Для розкриття ящиків або барабанів з карбідом кальцію застосовують інструмент з кольорових металів (але не з міді).

6.3.4.3. Відстань від місця зварювання до найближчих легкозаймистих матеріалів маєбути не менше 5 м.

Для виконання зварювальних робіт не на постійному місціелектрогазозварювальникувидається дозвіл на проведення вогневих робіт.

Під час виконання зварювання крім спецодягу необхідно застосовувати захисні засоби (окуляри, щитки, рукавиці тощо).

Місце роботизварювальниказагороджують ширмами або щитами, пофарбованими в темний матовий колір.

6.3.5. Деревообробна дільниця

6.3.5.1. Обладнання деревообробної дільниці маєвідповідати вимогамГОСТ12.2.026.0-93.

6.3.5.2. Верстати для поздовжнього розпилювання з ручним подаванням мають бути забезпечені:

— боковими упорами або направляючою лінійкою;

— розклинювальним ножем та іншими пристроями для виключення викидання дошки або деталі;

— загорожами, зблокованими з пусковою кнопкою, для виключення можливості пуску обладнання при незачинених або знятих загорожах.

Робоча частина щілини фугувального верстата закривається автоматично діючою загорожею, яка відкриваєножову щілину на ширину оброблюваної деталі.

Неробочу частину щілини за направляючою лінійкою повністю закривають. Випуск ножів з валу допускається не більше, ніж на 3 мм.

6.3.5.3. Вшипорозрізнихверстатах ножові головки, диски або пили забезпечуються міцними загорожами, а також надійними пристроями для закріплення оброблюваного матеріалу і упередження відкидання його ріжучими інструментами.

6.3.5.4. Долото довбального верстата забезпечується пересувною загорожею, яка своєю нижньою частиною прилягаєдо оброблюваного матеріалу.

6.3.5.5. Для усунення пилу і стружки деревообробні верстати обладнуютьсяпневмотранспортнимисистемами.

Робота верстатів при вимкнених системах вентиляції імісцевихвідсмоктувачівзаборонена.

Пилозбірнікамери і циклони слід постійно тримати зачиненими.

6.4.1. Вимоги до зберігання, складування і транспортуванняматеріаліві готової продукції на складах

6.4.1.1. В ізольованих приміщеннях слід розміщувати склади:

— паперу, картону, палітурних матеріалів;

— фарб високого і офсетного друку;

—  фарб глибокого,флексографічногоі трафаретного друку;

— агресивних рідин (кислот, лугів);

— ЛЗРіГР;

— матеріалів, запасних частин;

— хімікатів і речовин;

— засобів індивідуального захисту;

— готової продукції.

6.4.1.2. Рулоннийпапір належить укладати горизонтально не більш,ніж в 3 ряди за висотою, але не вище 2,5 м від підлоги з обов'язковимрозклинюванням з двох сторін кожного рулону нижнього ряду.

Дозволяється зберігати рулонний папір у вертикальномуположенні,укладаючи його на торець рулону.

Відстань від верху штабеля до будівельних конструкційперекриття(стелі) — не менше 1 м.

Папір, картон, вироби з них, що зберігаються не настелажах,належить укладати в штабелі.

Ширина проходу між штабелями, а також між штабелями і стінами маєбути не менше 0,8 м. Напроти дверних отворів складу залишають прохід, рівний ширині дверей, але не менше 1 м. При ширині складу більше 10 м вздовж складу роблять прохід шириною не менше 2 м.

6.4.1.3. Банки з фарбою і допоміжними речовинами належить розміщувати на стелажах відповідно до торговельних номерів партій.

При зберіганні металевих бочок з ротаційною фарбою масою 85-90 кг їх належить ставити в один ряд пробками догори.

У випадку зберігання ротаційної фарби в горизонтальнихциліндричнихємностях необхідно дотримуватись вимог пожежної безпеки, встановлених для складів легкозаймистих і горючих речовин.

6.4.1.4. На складах необхідно додержуватись встановлених граничних норм зберігання речовин і матеріалів, а також порядку сумісного зберігання хімічних речовин і матеріалів(дод.23).

На складі хімічних реактивів потрібно мати план розміщення хімічних речовин, в якому вказані їх найбільш характерні якості("отруйні","хімічно активні", "вогненебезпечні" і т. і.).

Зберігати сильнодіючі отруині речовини(СДОР)належить у суворій відповідності до спеціальних правил.

Всі роботи з хімічними речовинами потрібно проводити акуратно, щоб не розбитиємність, не пошкодити упаковку і т. і. На кожнійтарі з хімічною речовиною має бути надпис, бирка з її назвою або сертифікат.

Хімікати,ЛЗРіГРзберігаються в заводській тарній упаковці. Дрібну тару з хімікатами необхідно зберігати на стелажах відкритого типу або в шафах, а велику тару укладати в штабелі.Щоб уникнути перевантаження стелажів, потрібно встановити максимально допустиме число (або масу) вантажних місць, дозволене для одночасного зберігання. Для складування реактивів на підлозі виділяються площадки. обмежені чіткими лініями, щоб забезпечити нормальні поздовжні і поперечні проходи, евакуаційні виходи і підступи до засобів пожежогасіння.

Розфасування хімікатів,ЛЗРі ГР необхідно здійснювати в спеціальному приміщенні з ефективною загальнообмінною вентиляцією і місцевимивідсмоктувачами.Пролиті і розсипані речовини належить нейтралізувати і прибрати. Пакувальні матеріали (папір,стружку, вату,паклюі т. і.) належить зберігати окремо від хімікатів. ЛЗР і ГР.

Підлога в складських приміщеннях для зберігання хімічних речовин має бути стійкою до їх впливу, з гладкою поверхнею і нахилом для змивання цих речовин. В місцях стікання необхідно мати резервуар для нейтралізації стічних рідин.

Майданчики відкритих складів ЛЗР і ГР необхідно загороджувати (обваловувати) для перешкоджання розтіканню розчинів в разі аварії.

В сховищах бочки з нафтопродуктами слід укладати пробками догори: не можна допускати ударів бочок одна об другу. Розливання(переливання)нафтопродуктів проводиться тільки у спеціально відведених місцях.

Для місцевого освітлення під час зливно-паливних операцій необхідно застосувати акумуляторні ліхтарі увибухозахищеному виконанні.

6.4.1.5. Електричні лампи зберігаються в упаковці у відведенихмісцях. Перегорілі газорозрядні лампи треба зберігати в спеціальнихємностях або на відкритих майданчиках з підвітряної сторони на відстані не менше 100 м від споруд і періодично партіями вивозити длязнищення тадемеркуризаціїна спеціальних підприємствах увідповідностізДНАОП0.03-1.43-88.

6.4.1.6. Під час роботи на складах належить дотримуватисьнорм допустимих навантажень при підніманні і перенесенні вантажів вручну для чоловіків згідноНАОП8.7.10-2.04-84, для жінок — ДНАОП0.03-3.28-93 (дод.21, 22). Піднімання вручну вантажів вагою до 50 кг похилими східцями по вертикалі допускається тільки на висоту не більше3 м, причому довжина сходень повинна бути більше висоти підйомуне менше ніж в 3 рази.

Вантажі масою більше 50 кг переміщують за допомогоювідповіднихпідйомно-транспортнихпристроїв, спеціальних візків та інших механізмів і засобів транспортування.

Під час виконання робіт на тимчасових площадках в разі неможливості застосування автокранів і автонавантажувачівнавантаженняі розвантаження тяжких вантажів може виконуватись, яквиключення,вручну. При цьому обов'язково вживаються заходи для забезпечення повної безпеки працівників (похилий настил відповідноїміцності для спускання або піднімання, канати, рольганги), приз відповідальнийкерівник, який знаходиться на дільниці проведення робіт доповного їх закінчення, виробничий персонал додатково інструктується.

При навантаженні і розвантаженні бочок, рулонів паперу,круглих довгих матеріалів і виробів (колод, труб) похилими площинами роботапроводиться за допомогою канатів; вживаються заходи для виключенняможливості розкочування цих вантажів, при цьому робітникам недозволяється знаходитись між пристроями або в зоні переміщення вантажу.

6.4.2. Вимоги до зберігання, складування і транспортуванняматеріалів,напівфабрикатів та готової продукції в цехах

6.4.2.1. Напівфабрикати і готова продукція можуть зберігатися у виробничих приміщеннях тільки в спеціально відведених для цьогомісцях згідно з п. 5.1.7, в кількостях, не більше нормативневстановлених.

Напівфабрикати і готову продукцію необхідно укладати вштабеліі на піддони акуратно, безперекошеня.

Допускається зберігати в робочих приміщеннях у спеціальновідведенихмісцях:

—  аркушевий папір, несфальцьованувіддрукованупродукцію — стопами на стелажах висотою не більше 1,6 м;

— віддруковану продукцію, сфальцьовану і зв'язану в пачки — штабелями висотою не більше 2,0 м;

— рулонний папір — укладеним в ряди, з обов'язковим розклинюванням кожного рулону з двох боків.

Формні пластини зберігаються в спеціальних стелажах або штативах.

6.4.2.2. Хімічні речовини, фарби,ЛЗР,ГРта інші матеріальні цінності, які зберігаються у цехових складах(кладових),належить розміщувати суворо за асортиментом. Порядок зберігання згідно з п. 6.4.1.4.

Для кладових в цехах (дільницях) встановлюються граничні норми кількості одночасного зберіганняЛЗР,ГР, фарб, лаків і розчинників.

У робочий час в цеховійкладовійЛЗР, ГР і фарб вмикається витяжна вентиляція.

ЛЗР і ГР в тарі належить зберігати в металевих шафах або ящиках, які щільно закриваються і на внутрішніх сторонах яких є чіткий надпис з позначенням назв речовин і загальної допустимої норми змінної потреби для даного приміщення. В цих шафах (ящиках) забороняється зберігати інші речовини і матеріали.

Відкривати металеві бочки, бідони тощо необхідно тільки інструментами, виготовленими або покритими кольоровими металами, які не дають іскри під час ударів.

Фарби, ЛЗР і ГР видаються тільки в закритій металевійємності.

Переливати і видавати ЛЗР, ГР, лакофарбові матеріали, клеї на горючій основі і розчинники необхідно в спеціальних роздавальних приміщеннях, оснащених витяжними шафами або столами з бортами не нижче 5 см, і металевими піддонами, з застосуванням спеціальних переливних або насосних пристроїв.

Для зберігання в цехах (на дільницях) кислот і лугів (в кількостях не більше змінного запасу) необхідні спеціальні приміщення або шафи з вогнетривких матеріалів. На випадок потрапляння кислот чи лугів на тіло людини необхідно мати готові розчини нейтралізуючих речовин (для кислот — 5%-10%-ний розчин питної соди, для лугів — 2%-3%-ний розчин оцтової або борної кислоти).

Бутліз кислотою і лугомємністю більше 5 л потрібно поміщати в спеціальніпластмасові футляри, проміжки в яких заповнюються стружками або іншим еластичним матеріалом, насиченим концентрованим розчином хлористого кальцію або хлористого амонію. Бутлі з кислотами і лугами належить переносити тільки двом робітникам.

6.4.2.3. Обтиральні матеріали, папір, картон, насичені змивально-мастильними речовинами і фарбами, а також відходи фотоплівки зберігаються в металевих ящиках, які щільно закриваються.

6.4.2.4. Переміщувати і транспортувати матеріали, напівфабрикати і готову продукцію належить тільки з використанням полагоджених транспортних засобів, механізмів і тари відповідно до вимогГОСТ12.3.009-76 іГОСТ12.3.020-80.

Між штабелями, піддонами і рулонами паперу, а також між ними і стінами передбачаються проходи іпроїздидля оглядів і проведення вантажно-розвантажувальних операцій, виходячи з габаритів механізмів і транспорту, що застосовуються(дод.15).

Акумулятори тавипростувачірозміщуються в окремих приміщеннях. Забороняється встановлювати кислотні і лужні акумуляторні батареї в одному Приміщенні.

Зарядження кислотних акумуляторних батарей, лужних батарей та приготування електролітів проводиться в окремих кімнатах.

При приміщеннях акумуляторних батарей виділяється кімната для зберігання кислоти, сепараторів, приладдя для приготування електроліту площею не менше 4 м 2

фотопавільйон

темна фотолабораторія

світла лабораторія

кольоророзділювачів, кольорокоректорів

ретушування

монтажування фотоформ

кладова фотоплівки

кладова хімікатів

регенерації срібла

кімната майстра

підвищений рівень яскравості, підвищений рівень УФ-випромінювання

відсутність природного освітлення

підвищений рівень статичної електрики

озон

пари складових

те саме

етиловий спирт, бензин

пари хімікатів

перенапруження зорового аналізатора

те саме

приготування копіювальних шарів і правильних розчинів

нанесення і сушіння копіювального шару

однопроцесорного травлення, викривання кліше

припудрювання кліше асфальтом, каніфоллю, тальком, каміллю сибірської модрини

електронно-гравіювальних автоматів

виготовлення металевих штампів і оброблення кліше

пробного друку

кладова пластин і кліше, контора цеху

кладова кислот

гострі краї, задирки

рухомі частини обладнання

складові копіювальних і травильних розчинів

те саме

складові травильних розчинів

аерозолі препаратів

пари складових фарби

пари кислот

приготування розчинів

виготовлення та підготування до друку форм і штампів

пробного друку

підвищений рівень УФ-випромінювання, підвищений рівень статичної електрики

рухомі частини

обладнання

складові розчинів

складові розчинів, озон

пари складових фарби

електролітична

приготування розчинів та елек­тролітів

електрозабезпечення

зберігання форм

складова

підвищене значення вологості

підвищене значення напруги

складові електролітичних розчинів, пари електроліту

те саме

пари хімікатів

приготування копіювальних шарів і розчинів

підготування пластин

зерніння, поливання і сушіння пластин

копіювання

виготовлення форм

оброблення форм

пробного друку

кладова пластин, кімната майстра

кладова хімікатів

підвищений рівень УФ-випромінювання

рухомі частини обладнання

складові копіювальних розчинів

органічні розчинники, складові електролітичних розчинів

складові копіювальних розчинів

озон

розчини лугів

складові гідрофілізуючих розчинів

пари хімікатів

 грубої механічної обробки

поверхні формних циліндрів

тонкої механічної обробки повер­хні формних циліндрів

електролітична (хромування форм)

приготування розчинів та елек­тролітів

травлення циліндрів

електрозабезпечення

зберігання циліндрів, кадрових інструментів та пристроїв

рухомі частини

обладнання

підвищена запиленість

підвищене значення напруги

пари сірчаної кислоти, хромового ангідриду

складові розчинів

пари сірчаної кислоти

шліфувально-полірувальна

підготування пігментного паперу (копій)

сушіння пігментного паперу (ко­пій)

копіювання та пігментний папір

переведення пігментних копій

травлення формних циліндрів

електромеханічного гравіювання

пробного друку

кладова пігментного паперу, кімната майстра

кладова хімікатів, кладова фарб, розчинників

підвищена запиленість

підвищена вологість

підвищений рівень УФ-випромінювання

рухомі частини

обладнання

озон

соляна кислота

те саме

пари хімікатів

підготування рам і сит

приготування світлочутливого шару

нанесення і сушіння світлочут­ливого шару

копіюван­ня, проявлення (вими­вання) і сушіння

кладова

підвищений рівень УФ-випромінювання

складові світлочутливого розчину

те саме

озон, складові вимирних розчинів

матрицювання

виготовлення гумових стерео­типів

шліфування гумових стереотипів

виготовлення полімерних друка­рських форм

кріплення гумових стереотипів і ФДФ

зберігання кліше і матриць, кла­дова матеріалів

підвищена температура

те саме

підвищена запиленість

підвищений рівень УФ-випромінювання

пари бензину

складові фотополімерних композицій, озон

друкування (аркушевих плоско­друкарських, аркушевих ротацій­них машин, рулонних ротаційних книжково-журнальних машин, ру­лонних ротаційних газетних ма­шин)

контролю та сортування від­друкованої продукції

колористична

фарбова станція (рулонних рота­ційних машин)

змивання форм і валиків

шліфування і зберігання валиків

цехова ремонтна майстерня

кладова цеху, контора цеху

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, підвищений рівень статичної електрики

підвищена запиленість

підвищений рівень шуму

органічні розчинники, ПДР, фарбовий пил

складові фарби

те саме

органічні розчинники, ПДР

пил гуми, поліуретану

перенапруження зорового аналізатора

друкування (аркушевих рота­ційних машин, рулонних рота­ційних книжково-журнальних ма­шин, рулонних ротаційних га­зетних машин

контролю та сортування від­друкованої продукції

колористична, фарбова станція (рулонних ротаційних машин)

приготування та розливання зволожуючих розчинів

акліматизація паперу

змивання форм і валиків

ремонту і зберігання валиків, цехова ремонтна майстерня

кладова цеху, контора цеху

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, підвищена запиленість, підвищений рівень статичної електрики

підвищена запиленість

підвищений рівень шуму

пари складових фарби і зволожуючих розчинів

пари складових фарби

складові зволожуючих розчинів

пари газу, бензину

перенапруження зорового аналізатора

Глибокого і флексографічного друку

друкування (аркушевих машин, рулонних ротаційних машин,), колористична фарбова станція

контролю та сортування віддрукованої продукції

приготування і зберігання розчинників

зберігання формних циліндрів і валиків

заточування ракелів

станція рекуперації

цехова ремонтна майстерня

кладова цеху, контора цеху

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, підвищена запиленість, підвищений рівень статичної електрики

підвищена запиленість

рухомі частини обладнання

пари складових фарби

складові розчинів

пари розчинників

перенапруження зорового аналізатора

Трафаретного друку

друкування, колористична, сушіння віддрукованої продукції

заточування ракелів

змивання ракелів і сит

кладова цеху

рухомі частини обладнання

пари складових фарби

пари розчинників

Брошурувально-палітурні

пакування

припресування плівки

макетування

фальцювання

виготовлення палітурок

оформлення палітурок

очищення палітурок від фольги

комплектування, скріплення та оброблення книжкових блоків

виготовлення брошур

підвищений рівень УФ-випромінювання,

підвищена температура

підвищений рівень шуму, підвищена запиленість

підвищена температура

підвищений рівень шуму, підвищена запиленість

підвищений рівень шуму, підвищена температура

озон, пари органічних розчинників

пари складових клеїв

те саме

те саме

пари складових фарби

пари складових клеїв

те саме

винотовлення клеїі

змивання клеєвиваликів і апара­тів

компресорна, вакуумна цехова ремонтна майстерня

кладова цеху, контора цеху

підвищений рівень шуму

пари складових клеїі

Паперово-білове та картононажне виробництво

Лініювання паперу та виготовлення зо­шитів

лініювання паперу, ліміювально-зошитових агрегатів

комплектування, скріплення та обробка зошитів

пакування готової продукції

склад готової продукції

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, , підвищений рівень статичної електрики

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму,

підвищена запиленість

органічні розчинники, ПДР, фарбовий пил

Виготовлення пакувальних коробок

виготовлення форм, друкарсько-висікальних автоматів

повздовжнього склеювання висічок та пакування

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, підвищена запиленість,

пари складових клеїв

Виготовлення алфавітних книжок

алфавитно-висікальних автоматів

контролю та пакування готової продукції

рухомі частини обладнання, підвищений рівень шуму, підвищена запиленість,

підвищена запиленість

Виготовлення палітурок на ВЧ-обладнанні

виготовлення штампів

ВЧ-обладнання

сортування та зберігання матеріалів і напівфабрикатів, пакування готової продукції

рухомі частини обладнання

підвищений рівень електромагнітного випромінювання, підвищена температура

підвищена запиленість

хлористий водень,

вінілхлорид

Парафінування паперу

плавлення парафіну

парафінувальних машин

кладова парафіну, склад готової продукції

підвищена температура

підвищена температура

підвищена вологість

пари парафіну

те саме

Регенерації відходів та виготовлення ПХВ плівки

сортування відходів ПХВ плівки

регенерація та виготовлення ПХВ плівки

склад готової продукції

підвищена температура

хлористий водень, вінілхлорид

Виготовлення деталей скріплення блоків та пласмасових іграшок

термопластавтоматів

кладова матеріалів та готової продукції

підвищена температура

Завантажити