НПАОП 19.3-1.01-08Правила охорони праці при виробництві взуття

взутті

   1. Машини повинні бути обладнані захисними екранами.

   2. Машини повинні бути обладнані місцевим витяжним пристроєм для видалення пилу та газів.

   3. Машина, забезпечується засобами для нейтралізації зарядів статичної електрики.

   4. Для видалення пилу з підошов машина повинна бути обладнана волосяною щіткою.

  1. Обладнання для полірування підошов та чищення верху взуття

   1. Головний вал з волосяними щітками повинен бути обладнаний надійним та справним укриттям.

   2. Привод головного вала та вентилятора повинен мати огородження.

2.48.3 Машина повинна бути обладнана пилозбирачем.

 1. Машина повинна бути обладнана засобами для нейтралізації зарядів статичної електрики.

  1. Обладнання для гарячого формування верху готового взуття

   1. Повітроводи системи обдування гарячим повітрям повинні мати теплоізоляцію.

   2. Машина повинна бути обладнана блокувальним пристроєм, що унеможливлює ввімкнення нагрівачів до ввімкнення вентилятора.

   3. Напруга нагрівальних пристроїв не повинна перевищувати 42 В.

   4. Увімкнення двигуна привода стола повинно здійснюватися тільки при одночасному ввімкненні двох кнопок.

  2. Обладнання для апретування та фарбування готового взуття

   1. Установка повинна бути обладнана пристроєм, що забезпечує відсмоктування шкідливих парів та газів, що виділяються в процесі оброблення взуття.

   2. При фарбуванні взуття пульверизатором пістолет повинен бути заземлений.

  3. Обладнання для клеймування товарного знака на сліді взуття.

   1. Конструкція машини повинна унеможливлювати подвоєння ударів клеймувальної головки.

   2. Ступінь нагрівання клеймувальної головки повинен регулюватися автоматично.

2.51.3. При тисненні крізь кольорову стрічку на машині переміщення стрічки-фольги повинно здійснюватися автоматично.

  1. Термопласт - автомати

   1. Деталі автоматів, що нагріваються, крім робочих поверхонь затяжних пластин, повинні бути покриті теплоізоляційним матеріалом, температура зовнішньої поверхні відповідно до ДСТУ EN 563-2001 не повинна перевищувати 43° С.

   2. Гідросистеми та вузли робочих механізмів повинні розташовуватися так, щоб забезпечувалася безпека та зручність при зміні нагрівачів, ремонті механізмів та заміні деталей.

   3. Автомат повинен бути обладнаний витяжним пристроєм для видалення газів та інших шкідливих речовин.

  2. ПВГ - 18

   1. Конструкція преса повинна забезпечувати безпеку роботи при знаходженні рук працівника в зоні вирубування.

   2. Конструкція преса повинна унеможливити подвоювання ударів та мимовільне опускання верхньої плити.

   3. Прес повинен бути обладнаний автоматичним регулятором тиску та захисту рук працівника.

 1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ ХІМІЧНИХ

РЕЧОВИН

 1. Хімічні матеріали, розчинники, фарбники

  1. Упаковка і термін дії всіх хімічних матеріалів і фарбників повинні бути перевірені на відповідність вимогам чинних стандартів та технічної документації підприємств - виробників.

  2. Лаки та розчинники, готові до використання, апретура і клеї повинні супроводжуватись повною і чіткою інформацією щодо хімічного складу. Застосування лаків, розчинників, клеїв невідомого походження та з невідомими вибухопожежонебезпечними властивостями не дозволяється.

  3. На тарі повинно бути чітке позначення назви фарбника і хімікату, концентрації розчину та символ небезпеки.

  4. Відбір проб на хімічний аналіз повинен здійснюватись у чистий скляний посуд з кришкою або притертою пробкою.

 1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗБЕРІГАННЯІ ТРАНСПОРТУВАННЯМАТЕРІАЛІВ, НАПІВФАБРИКАТІВ, ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

 1. Матеріали, напівфабрикати та готова продукція повинні зберігатись на спеціально виділених і обладнаних для цієї мети складах.

 2. Розміщення і зберігання матеріалів повинно здійснюватись відповідно до інструкцій, розроблених та затверджених на кожному підприємстві згідно з вимогами чинних нормативно-правових актів з охорони праці, де повинні бути вказані перелік матеріалів, їх кількість, вид тари, спосіб укладання та зберігання, а також порядок їх приймання і відпущення зі складу згідно з вимогами ГОСТ 12.3.020-80.

 3. Вантажно-розвантажувальні роботи повинні здійснюватись відповідними піднімальними транспортними засобами, механізмами і пристосуваннями залежно від габаритів, ваги і призначення (піднімальні крани, електрокари, електротали, транспортери, візки та інші засоби малої механізації) згідно з вимогами ГОСТ 12.3.009-76.

 4. Переміщення вантажів підлоговим транспортом повинно відповідати вимогам ГОСТ 12.3.020-80.

 5. Переміщення та зберігання різаків на дільниці розкрою повинно здійснюватись у спеціальних ящиках-контейнерах, які виключають їх випадання. На комплекті різаків повинно бути чітке позначення номера.

 6. Розміри проходів і проїздів повинні визначатись залежно від габаритів матеріалів, що зберігаються, способу їх транспортування і укладання. Головний прохід складу повинен бутишириною не менше 2 м і розташований в напрямку до зовнішніх дверей.

Ширина проїздів повинна бути не менше максимальноїширини завантаженого візка плюс 1 м. Ширина проходів між рядами укладених коробок, рулонних матеріалів, кіп повинна бути не менше 1 м.

 1. Висота укладки кіп, коробок та рулонних матеріалів не повинна перевищувати при ручному укладанні 1,5 м, на піддони - 2 м.

 2. Похилі трапи для ручної укладки кіп, коробок та рулонних матеріалів повинні матиширину не менше 1 м і поперекові перекладини для ніг. Трапи повинні бути міцними і перевірятись не менше двох разів на місяць.

 3. Для піднімання працівників на стелажі повинні бути драбини з гумовими або гострими металевими кінчиками внизу і гачками наверху або іншими пристосуваннями.

 4. Висота стелажа визначається залежно від навантаження, яке допустиме для перекрить складських приміщень, а також виду пакування і маси одного місця.

 5. Клеї, лаки, розчинники, які мають вогненебезпечні та вибухонебезпечні властивості, повинні зберігатись на спеціально обладнаних складах з витяжною вентиляцією.

 6. Спільне зберігання легкозаймистих хімікатів, наприклад розчинників з кислотами та окислювачами, не дозволяється. Зберігання хімікатів поза складами і спеціально виділеними для зберігання місцями не допускається.

 7. На робочому місці повинно зберігатися не більше 1 А змінного запасу фарби та клею.

 8. Наповнення тари рідкими хімікатами та їх зливання повинні бути механізовані з метою унеможливлення опіку рук.

 9. У місцях зберігання хімікатів та легкозаймистих рідин повинні бути аптечки, протигази, захисні окуляри, респіратори, інші захисні пристосування та засоби пожежогасіння.

 10. Промислові відходи повинні зберігатись спресованими в кіпах або закритих емностях, окремо від матеріалів для протирання і промаслених ганчірок.

 11. Збір промислових відходів і матеріалу для протирання (промаслених ганчірок) повинен здійснюватись в окремі ємності. З метою виключення мимовільного займання не допускається скидати промаслені ганчірки в ємності для збору промислових відходів.

 12. Складування матеріалів, напівфабрикатів і готової продукції повинно виконуватись на відстані не менше 1 м від опалювальної системи і нагрівальних приладів.

 13. При складуванні матеріалів, напівфабрикатів і готової продукції повинен бути передбачений вільний доступ до засобів пожежогасіння.

В.С.Ткачов


Завантажити