НПАОП 63.21-5.01-08Інструкція з охорони праці під час утримання централізованих стрілочних переводів

3.21. Електроживлення стрілочних електронагрівачів необхідно вмикати з початком снігопаду та хуртовини, щоб забезпечити своєчасне нагрівання рамних рейок, вістряка та подушок ковзання.

Вимикати електронагрівачі необхідно через 20 - 30 хвилин після закінчення хуртовини чи снігопаду, щоб підсохли поверхні подушок.

Електрообігрів здійснюють і в проміжку між хуртовинами для очистки стрілок від занесеного поїздами снігу шляхом вмикання та вимикання обігріву відповідної групи стрілок дистанційно черговим по станції або безпосередньо на місці з шафи управління працівниками дистанції колії або працівниками станції відповідно до Інструкції з охорони праці.

3.22. На дільницях швидкісного руху поїздів, на станціях, де їх зупинка не передбачена розкладом, керівники робіт з утримання централізованих стрілочних переводів повинні бути забезпечені витягами з розкладу руху швидкісних поїздів, годинниками та радіозв'язком.

Якщо встановлено швидкість руху по станції більше ніж 120 км/год, усі роботи за маршрутом проходу швидкісного поїзда призупиняються за 10 хвилин до його проходу.

За 5 хвилин до проходу швидкісного поїзда всі працівники з інструментом повинні відійти не менше ніж на 5 м від колії.

На суміжних коліях роботи припиняються за 5 хвилин до проходу такого поїзда, а працівники відходять на відстань не менше 5 метрів від крайньої рейки.

У разі порушення розкладу руху швидкісних поїздів поїзний диспетчер зобов'язаний сповістити про це причетних керівників колійних робіт.

4.1. Після закінчення роботи на централізованому стрілочному переводі монтери колії повинні зібрати інструмент і скласти його на міжколійя в безпечному місці за вказівкою керівника робіт.

4.2. Керівник робіт відводить монтерів колії в безпечне місце і дає вказівку зняти сигнали огородження (якщо місце робіт огороджувалося).

4.3. Про закінчення робіт керівник робить запис у Журналі ДУ-46.

У разі розташування приміщення чергового по станції на значній відстані від місця робіт повідомлення про закінчення робіт черговому по станції попередньо може бути передане керівником робіт телефонограмою з подальшим оформленням запису в Журналі ДУ-46.

4.4. Керівник робіт організовує доставку інструменту та матеріалів до комори.

4.5. Монтери колії після закінчення роботи на стрілочних переводах групою під керівництвом бригадира або старшого групи з додержанням вимог безпеки при знаходженні на залізничних коліях прямують до побутових приміщень, у разі потреби здають спецодяг і спецвзуття для просушування, приймають гарячий душ, виконують інші санітарно-гігієнічні процедури.

5.1. Під час роботи з утримання стрілочних переводів можливі випадки порушень безпеки руху поїздів: аварія, сходження рухомого складу з рейок, наїзд рухомого складу на людину, ураження струмом, блискавкою, одержання травми працівником, обмороження тощо.

5.2. Після одержання попередження про наближення грози, бурі, сильної зливи працівники повинні припинити роботи та перейти в укриття, указане керівником робіт.

5.3. У разі порушення безпеки руху поїздів (аварії, інциденту тощо) необхідно доповісти про це керівнику робіт і діяти згідно з його вказівкою.

5.4. У разі травмування рухомим складом працівника або одержанні ним іншої травми негайно повідомити керівника робіт та діяти згідно з його вказівками, а в разі тимчасової відсутності керівника робіт викликати швидку медичну допомогу.

Необхідно вжити заходів щодо надання потерпілому необхідної медичної допомоги.

5.5. У разі виявлення обірваних проводів, які лежать на землі або звисають над місцем робіт, роботу необхідно припинити і, не підходячи до обірваного проводу ближче 10 м, охороняти місце обриву.

Про випадок обриву доповісти керівнику робіт для вжиття необхідних заходів.

У випадках, коли обірвані проводи або інші частини контактної мережі виходять за габарит наближення споруд до колії та можуть потрапити в габарит рухомого складу, необхідно негайно вжити всіх можливих заходів для огородження такого місця сигналами зупинки, як місця перешкоди для руху поїздів.

 

Завідувач сектору організації
державного нагляду за
промисловою безпекою та охороною
праці в машинобудуванні, на
транспорті та у зв'язку 

 
 
 
 
П. І. Буряк 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Федерації профспілок
транспортників України,
Голова профспілки залізничників
і транспортних будівельників України

 
 
 
В. М. Ткачов 

Директор виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування від
нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України

 
 
 
С. Богданов 

В. о. Першого заступника
Міністра, головного державного
санітарного лікаря України 

 
 
А. М. Пономаренко 

Заступник Міністра України
з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи 

 
 
 
В. Третьяков 

Голова Державного комітету
ядерного регулювання України 

 
О. А. Миколайчук 

Міністр транспорту
та зв'язку України 

 
Й. Вінський 




 

Завантажити