ДЕРЖАВНИЙ НОРМАТИВНИЙ АКТ
ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ
Постанова Кабінету Міністрів України
15.09.93 №733
ПОЛОЖЕННЯ
ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
ПРО СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ
БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
Постанова Кабінету міністрів України
від 15 вересня 1993 р. № 733.
Відповідно до Закону України “Про охорону праці” Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ;
1. Створити Національну раду з питань безпечної життєдіяльності населення у складі згідно з додатком.
2. Затвердити головою Національної ради з питань безпечної життєдіяльності населення Звягільського Юхима Леонідовича — Першого віце-прем'єр-міністра України.
3. Затвердити Положення про Національну раду з питань безпечної життєдіяльності населення, що додається.
4. Для забезпечення роботи Національної ради з питань безпечної життєдіяльності населення створити в апараті Кабінету Міністрів України секретаріат у кількості 7 чоловік, керівництво яким покласти на відповідального секретаря Національної ради.
5. Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям зміцнити структурні підрозділи з питань охорони праці, ввівши до їх складу посади спеціалістів у галузі профілактики побутового травматизму.
Міністерству фінансів при формуванні державного бюджету на 1994 рік передбачити додаткову чисельність та асигнування на утримання зазначених структурних підрозділів.
6. З метою посилення державного впливу на раціональне використання трудових ресурсів покласти на Міністерство праці проведення організаційно-методичної роботи з профілактики побутового травматизму, для чого додатково ввести у штат центрального апарату трьох спеціалістів у цій галузі.
Рішення Міністерства праці із зазначених питань є обов'язковими для центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності.
7. Національній раді з питань безпечної життєдіяльності населення внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо віднесення питань, пов'язаних з охороною життя людей на виробництві та профілактикою побутового травматизму, до компетенції відповідних центральних органів державної виконавчої влади, а також перелік рішень Уряду, які втрачають чинність у зв'язку з прийняттям цієї постанови.
СКЛАД
НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОЇ
ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
Додаток до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 1993 р. № 733
ПОЛОЖЕННЯ
ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 1993 р. № 733
1. Національна рада з питань безпечної життєдіяльності населення (надалі — Національна рада) створена відповідно до Закону України «Про охорону праці» для розроблення і реалізації державної політики в галузі охорони життя людей на виробництві та профілактики побутового травматизму, створення системи державного управління цією галуззю.
2. Національна рада у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Національна рада:
а) розробляє та здійснює заходи щодо створення цілісної системи державного управління охороною життя людей на виробництві та профілактики побутового травматизму, вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції про вдосконалення цієї системи;
б) організує і забезпечує контроль за виконанням законодавчих актів і рішень Уряду України, опрацювання Національної програми і законопроектів, пов'язаних з реалізацією державної політики з питань безпечної життєдіяльності населення, подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення законодавства з цих питань;
в) координує діяльність центральних і місцевих органів державної виконавчої влади у галузі охорони життя людей на виробництві та профілактики побутового травматизму;
г) організує перевірки діяльності центральних і місцевих органів державної виконавчої влади і заслуховує на своїх засіданнях або засіданнях бюро Національної ради звіти керівників з питань, що входять до її компетенції;
д) бере участь у міжнародному співробітництві, сприяє вивченню, узагальненню та поширенню досвіду у галузі охорони життя людей на виробництві та профілактики побутового травматизму, вирішує питання контролю за виконанням укладених договорів і угод у цій галузі.
4. Засідання Національної ради проводяться відповідно до затвердженого нею плану роботи. Оперативне вирішення поточних питань у період між засіданнями здійснює бюро, що утворюється з членів Національної ради.
Перелік посад, які входять до Національної ради і бюро, затверджує Кабінет Міністрів України, а персональний склад Національної ради і бюро - її голова.
Рішення Національної ради та її бюро, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та громадян.
5. Національну раду відповідно до Закону «Про охорону праці» очолює віце-прем'єр-міністр України.
6. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Національної ради здійснюється Кабінетом Міністрів України.