НПАОП 27.4-1.12-06Правила безпеки при виробництві та переробці титану

Користування захисними засобами та їх випробування повинно відповідати вимогам ДНАОП 0.00.1.21-98.

    1. У приміщеннях з великим пиловиділенням електропроводка та електропускові пристрої повинні бути виконані так, щоб забезпечити можливість прибирання приміщень.

У відділеннях подрібнення та сортування губчастого титану, де передбачене мокре прибирання пилу, електричні шафи управління механізмами, що не мають спеціального укриття, а також окремо розташовані кнопки управління повинні бути виконаними у пиловодозахищеному виконанні.

    1. Для захисту працівників від ураження електричним струмом та забезпечення безперебійної роботи обладнання в умовах регулярного вологого прибирання приміщень шафи, пульти та пристрої управління, що виготовляються промисловістю без захисту від попадання вологи, необхідно, як правило, розміщувати в окремих приміщеннях.

У випадках розміщення електрообладнання безпосередньо у виробничих приміщеннях необхідно виконати заходи щодо захисту їх від попадання вологи (захисні екрани, перегородки, підставки тощо).

    1. Від стихійного лиха (смерчі, велике випадання опадів, снігові замети, ожеледь, землетрус тощо) можуть виникнути пошкодження споруд, технологічного обладнання, порушення енерго- та водопостачання, що може викликати аварійні ситуації та аварії з викидами в атмосферу сильнодіючих шкідливих речовин та забруднення повітря і території.

Інформацію про загрозу стихійного лиха необхідно доводити до органів управління комбінату оперативним черговим штабу цивільної оборони через диспетчера за встановленим сигналом - „штормове попередження”.

Працівники та службовці у разі виникнення аварійних ситуацій рівня А і Б повинні діяти відповідно до інструкції з аварійної ситуації; у разі виникнення аварійної ситуації рівня В - відповідно до Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

Для попередження можливих наслідків надзвичайних ситуацій слід проводити такі інженерно-технічні заходи:

відключити джерела водо-, паро-, енергопостачання;

укріпити споруди, обладнання, яким загрожує руйнування;

ліквідувати джерела відкритого вогню;

район проведення планових робіт огородити попереджувальними знаками;

звільнити проходи і проїзди;

виконати інші невідкладні роботи;

для сторонніх організацій уточнити місця або напрямки виводу та район збору працівників у разі виникнення аварії або стихійного лиха.

    1. Працівники та службовці у разі виникнення аварійної ситуації повинні:

почувши сигнал „Гази, хлор” по радіо, гучномовному зв’язку або голосом, терміново надіти протигаз;

зупинити (знеструмити) станки, пристрої, обладнання та залишити зону аварії;

працівникам та службовцям, які входять до складу невоєнізованих (цивільних) формувань цивільної оборони, - прибути на пункт збору формувань та взяти участь у локалізації і ліквідації аварії.

  1. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

Особи, винні у порушенні цих Правил, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Голова Держпромгірнагляду МНСУкраїни М.В.Саварин

Завантажити