НПАОП 0.00-6.17-14Порядок затвердження проектно-технічної документації наведення підривних робіт




МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.06.2014 м. Київ N 425

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2014 р. за N 914/25691

Про затвердження Порядку затвердження проектно-технічної
документації на ведення підривних робіт

Відповідно до статті 15 Закону України "Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення" та Указу Президента України від 24 грудня 2012 року N 726 "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади"

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Порядок затвердження проектно-технічної документації на ведення підривних робіт, що додається.

  2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 09 вересня 2006 року N 597 "Про затвер­дження Порядку затвердження проектно-технічної документації на ведення вибухових робіт", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 вересня 2006 року за N 1063/12937.

  3. Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України у встановленому законодавством порядку:

  1. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Мініс­терства юстиції України;

  2. внести наказ до Державного реєстру нормативно-правових актів з пи­тань охорони праці.

  1. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Ю

Міністр

. Продан

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 12 червня 2014 року N 425 Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

05 серпня 2014 р. за N 914/25691

ПОРЯДОК

ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОЕКТНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА
ВЕДЕННЯ ПІДРИВНИХ РОБІТ

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. Цей Порядок поширюється на суб'єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності (далі - шахти, руд­ники, копальні, кар'єри, розрізи тощо), діяльність яких пов'язана із проведен­ням підривних робіт.

  2. Цей Порядок визначає вимоги до затвердження проектно-технічної документації на ведення підривних робіт.

  3. Вимоги цього Порядку є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, які займаються проведенням підривних робіт та/або затвер­джують проектно-технічну документацію на їх проведення.

  4. У цьому Порядку терміни та поняття вживаються у значеннях, що визначеніЗаконом України "Про поводження з вибуховими матеріалами про­мислового призначення", Гірничим законом України та Правилами безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12 червня 2013 року N 355, зареєстрованими в Міністерстві юс­тиції України 05 липня 2013 року за N 1127/23659 (далі - НПАОП 0.00-1.66­13).

  5. Інші терміни вживаються у таких значеннях:

паспорт ведення підривних робіт- технічний документ, розроблений на основі типового проекту ведення підривних робіт для здійснення конкрет­ного вибуху (в тому числі масового) у типових умовах виробництва;

паспорт ведення підривних робіт на вугільних шахтах- технічний документ, що містить заходи безпечної організації та основні параметри під­ривних робіт, розроблений на підставі не менше трьох дослідних вибухів, здійснених у підземних виробках або лавах;

паспорт ведення підривних робіт на проведення гірничої виробки (крім вугільних шахт)- технічний документ, що містить комплекс техніч­них заходів з підготовки та проведення підривних робіт в умовах конкретної підземної гірничої виробки;

проект ведення спеціальних підривних робіт- технічний документ, що містить комплекс організаційно-технічних заходів щодо підготовки та проведення підривних робіт в умовах, які не є типовими;

режим ведення підривних робіт- технічний документ, що регламентує час проведення підривних робіт в очисних, підготовчих вибоях і на окремих ділянках виробок, де є газовиділення або вибухонебезпечний пил;

технічний розрахунок масового вибуху і розпорядок проведення ма­сового вибуху- технічний документ, розроблений на основі типового проек­ту ведення підривних робіт для здійснення конкретного масового вибуху в типових умовах виробництва з підземним способом розробки;

типовий проект ведення підривних робіт- сукупність технічної доку­ментації, що містить комплекс організаційно-технічних заходів, пов'язаних з підготовкою, організацією та проведенням підривних робіт, і яка може бути задіяна в умовах широкого кола різноманітних об'єктів - шахт (крім вугіль­них), рудників, копалень, кар'єрів, розрізів тощо, під час виконання робіт з геофізичних досліджень, нафтогазовидобування, оброблення матеріалу енер­гією вибуху тощо.

  1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

  1. На відкритих гірничих роботах підривні роботи здійснюються згідно з такою затвердженою проектно-технічною документацією:

  • типовий проект ведення підривних робіт (масових вибухів, подрі­бнення негабаритних шматків гірничої маси, приведення відміток горизонтів до проектних);

  • паспорт ведення підривних робіт (конкретного масового вибуху, конкретного вибуху з подрібнення негабаритних шматків гірничої маси, з приведення відміток горизонтів до проектних);

  • паспорт ведення спеціальних підривних робіт (підривні роботи з будівництва поверхневих споруд циклічно-потокової технології тощо).

  1. На підземних гірничих роботах підривні роботи здійснюються згід­но з такою затвердженою проектно-технічною документацією:

  • паспорт ведення підривних робіт з подрібнення негабаритів та усунення (ліквідації) заторів у дучках і рудоспусках;

  • паспорт ведення підривних робіт на проведення гірничих виробок;

  • проект ведення спеціальних підривних робіт (спеціальний проект на масовий вибух при руйнуванні міжкамерного цілика, посадку стелин на усю висоту поверху та ліквідацію пустот, експеримента­льні масові вибухи із застосуванням апаратури для виконання нау­ково-дослідних робіт тощо);

  • проект ведення підривних робіт у режимі струсного підривання, камуфлетного підривання, пластового та непластового торпеду­вання;

  • режими ведення підривних робіт;

  • типовий проект ведення підривних робіт із загальною вагою заря­дів вибухових речовин до 5 тонн;

  • типовий проект ведення підривних робіт із загальною вагою заря­дів вибухових речовин понад 5 тонн;

  • технічний розрахунок масового вибуху і розпорядок його прове­дення із загальною вагою зарядів вибухових речовин до 5 тонн;

  • технічний розрахунок масового вибуху і розпорядок його прове­дення із загальною вагою зарядів вибухових речовин понад 5 тонн;

  • технічний розрахунок на виконання підривних робіт із відбивання гірничого масиву із застосуванням попереджувального заряджання свердловин і підриву їх за графіком.

  1. Спеціальні види підривних робіт, перелік яких зазначено в абзаці одинадцятому пункту 2.2 розділу II НПАОП 0.00-1.66-13, здійснюються згід­но із затвердженою проектно-технічною документацією.

  1. ПРОЕКТУВАННЯ, ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТА ВВЕДЕННЯ В ДІЮ
    ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ВЕДЕННЯ ПІДРИВНИХ РОБІТ

  1. Проектування підривних робіт здійснюється відповідно до ви­мог пункту 6.2 розділу VI НПАОП 0.00-1.66-13.

  2. У разі проведення підривних робіт на руднику, копальні, кар'єрі, ро­зрізі тощо типовий проект ведення підривних робіт і проект ведення спеціа­льних підривних робіт уводяться в дію розпорядчим документом керівника рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо, на об'єктах яких виконуються під­ривні роботи.

Паспорт ведення підривних робіт у цьому випадку розробляється техні­чними службами рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо і затверджується технічним керівником рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо.

  1. У разі проведення підривних робіт на руднику, копальні, кар'єрі, ро­зрізі тощо стороннім суб'єктом господарювання типовий проект ведення під­ривних робіт і проект ведення спеціальних підривних робіт, що розроблені технічними службами рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо, на об'єктах яких виконуються підривні роботи, уводяться в дію розпорядчим докумен­том керівника цього рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо за згодою кері­вника стороннього суб'єкта господарювання, який виконує підривні роботи.

Паспорт ведення підривних робіт у цьому випадку розробляється техні­чними службами рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо, на об'єктах яких виконуються підривні роботи, за згодою керівника стороннього суб'єкта гос­подарювання, який виконує підривні роботи.

  1. У разі проведення підривних робіт на руднику, копальні, кар'єрі, ро­зрізі тощо стороннім суб'єктом господарювання типовий проект ведення під­ривних робіт і проект ведення спеціальних підривних робіт, що розроблені технічними службами стороннього суб'єкта господарювання, який виконує підривні роботи, уводяться в дію розпорядчим документом керівника цього суб'єкта господарювання за згодою керівника рудника, копальні, кар'єру, ро­зрізу тощо - замовника підривних робіт.

Паспорт ведення підривних робіт у цьому випадку розробляється техні­чними службами стороннього суб'єкта господарювання, який виконує підри­вні роботи, затверджується його керівником за згодою керівника рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо - замовника підривних робіт.

  1. Уведення в дію типового проекту ведення підривних робіт або прое­кту ведення спеціальних підривних робіт, що відповідають вимогам законо­давства та нормативно-правових актів, здійснюється розпорядчим докумен­том керівника рудника, копальні, кар'єру, розрізу тощо.

  2. Проектно-технічна документація на ведення підривних робіт, розро­блена відповідно до вимог проектування підривних робіт та вимог законо­давства і нормативно-правових актів, не підлягає узгодженню з органами державного нагляду, за винятком випадків, передбачених законами України.

  3. За відсутності норм на проектування підривних робіт проектно- технічна документація узгоджується з територіальним органом Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України.

  4. Керівник шахти або його заступник, на якого розпорядчим докумен­том покладено керівництво підривними роботами, затверджує такі докумен­ти:

  • типовий проект ведення підривних робіт із загальною вагою заря­дів вибухових речовин до 5 тонн;

  • типовий проект ведення підривних робіт із загальною вагою заря­дів вибухових речовин понад 5 тонн;

  • технічний розрахунок масового вибуху і розпорядок його прове­дення із загальною вагою зарядів вибухових речовин до 5 тонн;

  • технічний розрахунок масового вибуху і розпорядок його прове­дення із загальною вагою зарядів вибухових речовин понад 5 тонн;

  • паспорт ведення підривних робіт на проведення гірничих виробок;

  • паспорт ведення підривних робіт із подрібнення негабаритів та з усунення (ліквідації) заторів у дучках і рудоспусках;

  • технічний розрахунок на виконання підривних робіт із відбивання гірничого масиву із застосуванням випереджуваного заряджання свердловин і підриву їх за графіком.

Затверджувати зміни до зазначених документів має право керівник шах­ти або його заступник, на якого розпорядчим документом покладено керів­ництво підривними роботами.

  1. Технічним керівником (головним інженером) шахти затверджуються такі документи:

  • спеціальний проект масового вибуху з руйнування міжкамерного цілика, посадки стелин на всю висоту поверху та ліквідації пустот;

  • проект на експериментальні масові вибухи із застосуванням апа­ратури для виконання науково-дослідних робіт.

  1. На вугільних шахтах у разі ведення підривних робіт вугільною ша­хтою технічна документація на ведення підривних робіт розробляється техні­чним керівником вугільної шахти, на якій проводяться підривні роботи, узго­джується зі службами ведення підривних робіт, вентиляції та техніки безпеки і затверджується керівником підривних робіт на вугільній шахті.

  2. На вугільних шахтах у разі ведення підривних робіт стороннім су­б'єктом господарювання технічна документація на ведення підривних робіт розробляється технічним керівником стороннього суб'єкта господарювання, який проводить підривні роботи, узгоджується зі службами ведення підрив­них робіт, вентиляції та техніки безпеки, керівником підривних робіт на вугі­льній шахті і затверджується керівником стороннього суб'єкта господарю­вання.

  3. Типові проекти ведення підривних робіт підлягають перегляду від­повідно до вимог чинного законодавства та з урахуванням впровадження у виробництво на суб'єктах господарювання нової техніки та технології прове­дення підривних робіт.

Директор Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики О. М. Онищенко

ПОГОДЖЕНО:

Директор виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування від

нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України В. Акопян

Завантажити