НПАОП 1.8.10-1.11-97 ПРАВИЛА БЕЗОПАСНОСТИ ДЛЯ СПИРТНОГО И ЛИКЕРО-ВОДОЧНОГО ПРОИЗВОДСТВА

6.2.1.12. Спосiб укладання вантажів повинен забезпечувати:

- безпеку працюючих на штабелi та бiля нього;

- стiйкiсть штабелiв та вантажiв, якi знаходяться на них;

- механiзоване розбирання штабеля та пiдіймання вантажу навiсними захватами підйомно-транспортного устаткування;

- циркуляцiю повiтряних потокiв при природнiй або штучнiй вентиляцiї закритих складiв.

6.2.1.13. Ширина проїздiв складiв, по яких рухається цеховий транспорт (вiзки, штабелеукладачі, електронавантажувачі, електрокари тощо), повинна встановлюватись з урахуванням габаритiв навантажених

транспортних засобiв плюс 0.8 м при односторонньому русі, а при зустрiчному русі - не менше подвоєної максимальної ширини навантаженого транспорту плюс 1.5 м.

Вiдстань помiж штабелями для проїзду електронавантажувача уздовж фронту штабелювання повинна бути не менше 3.5 м, для проїзду без штабелювання - не менше 2 м.

6.2.1.14. Вiдстань вiд штабеля до елементiв електричного освiтлення повинна бути не менше 1 м.

6.2.1.15. Двірнi прорізи для вантажних потокiв повиннi перевищувати габарити навантажених транспортних засобiв, що використовуються, не менше нiж на 0.2 м по висотi i 0.6м - по ширинi до кожної сторони. Мінімальнi двернi прорізи для вантажних потокiв повинні бути шириною не менше 2.4 м i висотою - не менше 2.5 м.

6.2.1.16. Дверi складських примiщень повиннi вiдчинятись назовні. Допускається улаштування розсувних дверей в складах (окрiм складів безтарного зберігання цукру).

Верхні ролики пiдвiсних дверних прорiзів повиннi бути обладнанi огородженням уздовж напрямних рейок, які виключають падiння дверей при виходженнi роликiв з напрямних рейок.

6.2.1.17. Підлоги складських примiщень повиннi мати тверде, рiвне покриття, що забезпечує безперешкодне перемiщення транспортних засобiв.

6.2.1.18. Підлоги складiв i площадок для зберiгання кислот i лугiв повиннi бути виготовленi з матерiалiв, стiйких до впливу кислот i лугiв (кислотостійкі плити, вiнiпласт тощо).

6.2.1.19. Окремi несуцiльнi перекриття, площадки i верхні конвеєрнi галереї складiв повиннi мати поруччя висотою не менше 1.0 м з суцiльною зашивкою знизу на 0.15 м і горизонтальним елементом огородження на висоті 0.5 м від площадки.

6.2.1.20. Ширина пандусiв для проїзду наземних транспортних засобiв повинна не менше нiж на 0.6 м перевищувати максимальну ширину навантаженого транспортного засобу. Ухил пандусiв необхiдно приймати

не бiльше 16 % ? при розмiщеннi їх в закритих примiщеннях i не бiльше 10 % ? - при розмiщеннi назовні.

6.2.1.21. Складськi примiщення, в залежностi вiд їх площi та виду матеріалiв, які зберігаються, повиннi бути оснащенi первинними засобами пожежогасiння у вiдповiдностi з нормами, наведеними у додатку 21.

6.2.1.22. Автоматичне пожежогасiння, пожежну сигналiзацiю і охоронну сигналiзацiю необхiдно передбачати у вiдповiдностi з Перелiком споруд i примiщень, що пiдлягають обладнанню установками автоматичного пожежогасiння, автоматичною пожежною сигналiзацiєю та автоматичною охоронною сигналiзацiєю відповідно до додадка 5.

Установками автоматичного пожежогасiння та автоматичною пожежною сигналiзацiєю повиннi бути обладнанi складськi примiщення для зберігання:

- горючих вантажiв площею 1000 кв. м і більше або негорючих вантажiв у горючiй упаковцi площею 1500 кв. м і більше;

- горючих вантажiв або негорючих вантажiв в горючiй упаковцi, що розмiщені в пiдвальних поверхах, площею 700 кв. м і бiльше.

Установками автоматичного пожежогасiння повиннi бути обладнанi стелажi висотою вiд 5.5 м і бiльше для зберiгання горючих вантажiв або негорючих вантажiв в горючiй упаковцi.

6.2.1.23. В складах повиннi вивiшуватись номери телефонiв пожежної охорони та медичних установ, куди необхiдно звертатись у разi пожежі та травм.

У визначеному мiсцi складу повинна бути встановлена аптечка з набором необхiдних медикаментiв.

6.2.1.24. Будівлі і споруди (за винятком металевих резервуарів) складів для зберігання ЛЗР і ГР повинні бути не менше II ступеня вогнестійкості. Сумісне зберігання ЛЗР і ГР у тарі в одному приміщенні дозволяється при їх загальній кількості до 200 куб. м.

6.2.1.25. Загальна місткість однієї будівлі для зберігання у тарі не повинна перевищувати 1200 куб.м легкозаймистих або 6000 куб.м горючих рідин.

6.2.1.26. Дверні прорізи в приміщенні для зберігання ЛЗР і ГР у тарі повинні мати розміри не менше 2.1х2.4 м, а також пороги з пандусом висотою не менше 0.15 м для запобігання розливу рідини в разі аварії. Підлога в цих приміщеннях повинна бути з негорючих матеріалів і мати ухил для стікання рідини до лотків і трапів.

6.2.1.27. При зберіганні бочок з ЛЗР і ГР в будівлях повинні бути виконані такі умови:

- при механізованому укладанні бочок кількість ярусів не повинна перевищувати п'яти - для ГР, трьох - для ЛЗР;

- по ширині штабеля або стелажа слід укладати не більше двох бочок;

- проходи для транспортування бочок повинні бути шириною не менше 1.8 м, а інші - не менше 1 м;

- допускається ручне укладання бочок на підлозі не більше ніж в два яруси.

6.2.1.28. У складських приміщеннях класу II і IIа світильники повинні бути при лампах розжарювання - з ковпаками з силікатного скла, при лампах ДРЛ - з металевими сітками або іншими пристроями, що

перешкоджають випаданню лампи, при люмінісцентних лампах - з вводами, виконаними провідниками з негорючою оболонкою або в сталевих трубах.

6.2.2. Вимоги до зберiгання та транспортування кислот, лугiв та iнших хiмiкатiв

6.2.2.1. Будівлі складів хімічних речовин повинні бути не нижче II ступеня вогнестійкості. З урахуванням однорідності фізико-хімічних і пожежонебезпечних властивостей речовин, які зберігаються, склади повинні розбиватися на окремі приміщення, ізольовані одне від одного протипожежними перегородками I типу вогнестійкості.

Кислоти, луги та iнші хiмiкати, що застосовуються у виробництві та в лабораторiях, повиннi зберiгатись на складi хiмматерiалiв або на спецiально вiдведених площадках.

6.2.2.2. Процеси, пов'язанi з розвантаженням хiмiкатiв із вагонiв або автомобiлiв, транспортуванням та укладанням усерединi складу, повиннi бути механiзованi.

При цьому недопустиме розпилювання i видiлення матерiалiв у повiтря та розливання по пiдлозi.

6.2.2.3. Не дозволяється транспортування, завантаження та розвантаження кислот, лугiв та рiдких хiмiкатiв за допомогою механiчних пiдйомних споруд, за винятком лiфтiв та шахтопiдйомникiв.

6.2.2.4. Проїзд людей в транспортi, що завантажений кислотами та лугами, не дозволяється. Не дозволяється перевезення кислот та лугів разом з iншими матерiалами.

6.2.2.5. Склади хлору, кислот, лугiв, амiаку, сiрчистого ангідриду, активованого вугiлля та iнших реагентiв повиннi обладнуватись:

- постiйно дiючою механiчною та аварiйною вентиляцiєю у вiдповiдностi зi СНиП 2.04.05-91;

- освiтленням робочим та аварiйним;

- опаленням та телефонним зв'язком.

6.2.2.6. Перед входом до складів повиннi бути вивiшенi попереджувальнi знаки у вiдповiдностi з ГОСТ 12.4.026-76.

6.2.2.7. Концентрована сiрчана кислота повинна зберiгатись в ємкостях, що виготовлені зі сталi, розбавленi розчини сiрчаної кислоти (нижче 78%) та соляна кислота - в ємкостях, що виготовлені з кислототривкого матерiалу або сталi і покриті зсередини кислототривким матерiалом.

Не дозволяється розведення концентрованої сiрчаної кислоти в сталевих ємкостях, в яких вона зберігається.

Зберiгання лугiв в алюмiнiєвих та оцинкованих ємкостях не дозволяється.

6.2.2.8. Ємкостi для кислот та лугiв повиннi встановлюватись на пiддонах, з'єднаних зливними трубами з аварiйною ємкістю, огороджуватись обваловкою, що перешкоджає розливанню рiдини на прилеглу площу. Висота вала повинна бути на 0.2 м вище за розрахунковий рівень рідини.

6.2.2.9. Ємкостi для кислот та лугiв повиннi бути закритi, обладнанi верхнім завантажувальним та нижнім (для очищення) люками, переливними трубами та вiдводами до запасних (аварiйних) ємкостей, повітряним клапаном, захищеним ковпаком вiд проникнення вологи, рiвнеміром, патрубком для зливу, запірною арматурою.

Аварiйна ємкiсть повинна забезпечувати вміщення розлитої кислоти або лугу з одного найбiльшого резервуару.

Трубопроводи для кислот та лугiв не повиннi мати фланцевих з'єднань над проходами. Всi фланцевi з'єднання цих трубопроводiв повиннi бути захищенi металевими кожухами.

6.2.2.10. Перерiз переливної труби повинен перевищувати перерiз живильної труби не менше, нiж у два рази. Переливна труба повинна встановлюватись на рiвнi не менше 0.15 м вiд верхнього рівня ємкостi.

6.2.2.11. Зливання кислоти і лугу із залізничних цістерн повинно проводитись через верхній завантажувальний люк пневматичним способом або сифоном під керівництвом спеціально призначеної для цього відповідальної особи. Подача кислот та лугiв до ємкостей, мiрників i виробничих апаратів повинна здійснюватись закритим струменем за допомогою насосiв, сифонiв, вакууму та самопливом.

Не дозволяється переносити кислоти та луги у вiдкритих посудинах.

Сифон для зливу кислоти повинен виготовлятись із сталевих труб.

6.2.2.12. При транспортуванні кислот, лугiв, інших хімікатів і сильно діючих отруйних речовин в металевiй тарi (автоцистерни тощо) перед кожним рейсом повинен провадитись огляд технiчного стану тари.

Транспортні засоби повинні позначатися спеціальними знаками згідно з ГОСТ 19433-88.

Особи, що транспортують та супроводять вказані вантажі, повинні мати при собі засоби індивідуального захисту на випадок аварій.

6.2.2.13. Насосна станцiя для перекачки кислот та лугiв повинна бути розмiщена в окремому примiщеннi i обладнана припливно-витяжною вентиляцiєю.

Кнопки пускачiв кислотних та лужних насосiв повиннi дублюватись так, щоб дублюючі кнопки були винесенi на мiсце надходження кислот та лугiв.

Робота усерединi ємкостей повинна здiйснюватись у вiдповiдностi з розд. 7.2.2 ч.1 цих Правил .

6.2.2.14. Зберiгати кислоти, луги та iншi хiмiкати у пiдвальних примiщеннях не дозволяється.

6.2.2.15. Контейнери-бочки та балони з рiдким хлором повиннi зберiгатись у закритих сховищах.

6.2.2.16. Хлорне вапно, динатрiєву сiль дихлорiзоцiанурової кислоти необхiдно зберiгати в щiльнiй дерев'янiй або металевiй, захищенiй вiд корозiї тарi iзольовано вiд горючих речовин та балонiв зi стисненими газами.

6.2.2.17. Амiачну воду, перекис водню (3-30% розчин), карболову кислоту, йодинол, диоцид необхідно зберiгати у склянiй або металевiй тарi.

6.2.2.18. Миючi засоби (дезмол тощо) необхідно зберiгати в щiльно закритiй тарi.

6.2.2.19. Формалiн необхідно зберiгати в скляних пляшках, дерев'яних, емальованих або алюмiнiєвих бочках.

6.2.2.20. Активоване вугiлля необхiдно зберiгати в пакетах або в металевих закритих барабанах.

6.2.2.21. Їдкий натр (каустичну соду) необхiдно зберiгати:

кристалічний - в сталевих гофрованих барабанах, рідкий - в сталевих  бочках.

6.2.2.22. Розкриття барабанів з кристалевим їдким натром повинно проводитись тільки за допомогою спеціального різака. Використання для цієї мети зубила та молотка не дозволяється.

6.2.2.23. Звільнення барабана від кристалевого їдкого натру повинно здійснюватись розчиненням останнього у спеціальному баці з фальшивим дном, на яке барабан встановлюється відкритим отвором донизу за допомогою підйомного механізму.

6.2.2.24. Карбід кальцію повинен зберігатися в металевих зачинених барабанах у неопалюваних сухих приміщеннях. Не дозволяється зберігати його у підвальних приміщеннях та низьких затоплюваних місцях. Площадка зберігання карбіду кальцію повинна бути вище рівня нульової відмітки прилеглої території не менше ніж на 2 м.

6.2.2.25. Розкриття барабанів з карбідом кальцію повинно здійснюватись спеціальним латунним різаком, що виключає можливість утворення іскри. Залишок у барабані карбіду кальцію повинен бути надійно захищений від можливого потрапляння на нього вологи.

6.6.2.26. Плавикова кислота повинна зберiгатися в парафінованих бутлях, встановлених у ящики.

6.2.2.27. Кожна бочка, балон, бутель, ящик, мiшок тощо повиннi мати чiткi написи, ярлики та бирки з назвою хімічної речовини та її характерними властивостями, без яких зберiгання хiмiчних речовин не дозволяється. На кожну партiю повинен бути паспорт. Немаркірованi препарати, що виявленi на складi, пiдлягають аналiзу або знищенню.

6.2.2.28. Сумiсне зберiгання в одному примiщеннi рiзних хiмiчних речовин, якi можуть вступити у взаємодiю, не дозволяється. Порядок сумiсного зберiгання хiмiчних речовин та матерiалiв необхідно виконувати згідно з додатком 10.

6.2.2.29. Розфасовування хiмiчних речовин необхiдно виконувати в примiщеннi, iзольованому вiд їх сховища.

Розфасовування цих речовин повиннi виконувати одночасно не менше двох робiтників.

6.2.2.30. Для розфасовування препаратiв належить мати комплект інвентаря: цилiндри, ложечки, совки пластмасовi та металевi, лопаточки тощо. За певною речовиною закрiплюється вiдповiдний комплект, який

пiсля використання необхiдно вичистити та вимити.

6.2.2.31. Розфасовувати хiмiчнi речовини необхiдно в таку тару і в таких кiлькостях, щоб їх можна було застосовувати без додаткової розфасовки.

6.2.2.32. В складських примiщеннях бутелі з кислотами повиннi зберiгатись у кошиках або дерев'яних обрешiтках, висланих зсередини  соломою або стружкою, змоченими розчином хлористого кальцiю.

6.2.2.33. Склад хiмматерiалiв повинен бути забезпечений необхiдною кiлькiстю речовин для нейтралiзацiї та поглинання розлитих лугiв або кислот (вапно, пiсок) та обладнаний раковинами самодопомоги  з фонтанчиками. Раковини встановлюються на видимих, легко доступних мiсцях.

6.2.2.34. Транспортування вантажiв, якi знаходяться в склянiй тарi (кислот, лугiв тощо), повинно виконуватись у спецiально для цього пристосованих ношах, вiзках із гнiздами за розмiром тари, що перевозиться; стiнки гнiзд повиннi бути оббитi м'яким матерiалом (рогожа, повсть тощо); бутелі та iнша скляна тара повиннi  встановлюватись у гнiзда збоку, для чого гнiзда повиннi мати бічні дверцята з замками.

6.2.2.35. Укладання бутелів з кислотами, лугами та iншими хiмiкатами у кузов автомобiля повинно виконуватись з додержанням наступних вимог:

- скляну тару з рiдинами необхiдно встановлювати в стоячому положеннi, горловинами (корками) догори;

- кожне мiсце вантажу повинно бути окремо закрiплене в кузові

таким чином, щоб пiд час руху, зупинок та поворотiв вантаж не зміщувався по пiдлозi кузова та не перекидався;

- не дозволяється встановлювати вантажi в склянiй тарi один на один (у два ряди) без вiдповiдних прокладок, якi охороняють нижній ряд вiд бою пiд час перевезення.

6.2.2.36. Ручне перенесення бутелів з хiмiчними речовинами допускається тiльки удвох на вiдстань не більше 25 м та по рiвнiй поверхнi з прийняттям необхiдних заходів проти розбризкування.

6.2.2.37. Обслуговуючий персонал повинен знати пожежну небезпеку, правила безпечного зберігання і особливості хімічних речовин, а також токсичний вплив хiмiчних речовин на органiзм людини та вмiти

надати першу допомогу потерпiлим згідно з додатком 20.

6.2.2.38. Склади хiмiчних речовин повиннi укомплектовуватися аптечними шафами зi слiдуючими наборами медикаментiв (щонайменше):

- нашатирний спирт;

- ефiрно-валерiановi краплi;

- марганцевокислий калiй;

- двовуглекисла сода;

- очищена крейда;

- перекис водню;

- йодна настойка;

- активоване вугiлля;

- порошки вiд головного болю;

- амiак у 10% розчинi;

- рослинна олія;

- оцтова кислота у 5% розчинi.

6.2.2.39. Робота на складах хiмiчних речовин допускається лише з використанням засобiв iндивiдуального захисту відповідно до вимог розд. 12 ч.1 цих Правил.

6.2.3. Склади балонiв з горючими газами

6.2.3.1. Зберігання балонів з газами повинно проводитись згідно з Правилами будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Склади для зберігання балонiв з горючими газами повиннi бути одноповерхові з безгорищним покриттям легкого типу.

6.2.3.2. При зберіганнi балонiв на вiдкритих площадках необхiдно захистити їх вiд впливу сонячних променiв, атмосферних опадiв та грунтових вод.

6.2.3.3. Розмiщення групових балонних установок без розривiв вiд будiвель допускається лише бiля глухих негорючих стiн виробничих будiвель.

Зберiгати груповi балоннi установки необхiдно в шафах або спецiальних замкнених будках з негорючих матерiалiв. Зовнішня поверхня балонiв повинна бути пофарбована у встановлений для даного газу колір.

6.2.3.4. У приміщеннях складів балонів дозволяється влаштовувати водяне, парове пониженого тиску або повітряне опалення.

Балони з газом, встановлені в примiщеннях, повиннi знаходитись вiд радiаторiв опалення та iнших опалювальних приладів та печей на вiдстанi не менше 1 м, а від джерел тепла з вiдкритим полум'ям - не менше 5 м.

6.2.3.5. Балони з горючими газами (водень, ацетилен, пропан, етилен та інші) повиннi зберiгатись окремо вiд балонiв с киснем, стисненим повiтрям, хлором, фтором та iншими окислювачами, а також вiд токсичних газiв.

6.2.3.6. При зберiганнi та транспортуваннi балонiв з киснем попадання на них жиру та стикання арматури з промасленими матеріалами - недопустимо.

При кантуваннi балонiв з киснем вручну не дозволяється братись за вентилi.

6.2.3.7. При складуваннi не можна допускати співударяння балонів, падiння ковпакiв та балонiв на пiдлогу.

6.2.3.8. Балони з горючими газами, з яких виявлене витiкання, необхiдно термiново видалити зi складу.

6.2.3.9. Обслуговуючий персонал повинен знати пожежну небезпеку газів, які зберігаються на складах, порядок евакуації балонів та правила гасіння горючих газів.

Одяг та взуття працівників на складах балонiв з горючими газами повиннi вiдповiдати вимогам п. 6.1.48 ч.1 цих Правил. На випадок аварій зовні складу повинні бути передбачені комплект спецодягу і протигази.

6.2.3.10. Складськi примiщення для зберiгання балонiв з горючими газами повиннi мати постiйно працюючу механiчну вентиляцiю, яка забезпечує безпечні концентрації газів.

6.2.3.11. У складах балонiв з газами не дозволяється зберiгати iншi речовини, матерiали та предмети.

6.2.3.12. На вiдстанi 10 м навколо складу з балонами не дозволяється зберiгати будь-якi горючi матерiали та проводити роботи з вогнем.

6.2.3.13. Заповненi горючим газом балони, що мають башмаки, повиннi зберiгатись у складах у вертикальному положеннi. Для запобiгання вiд падiння балони необхiдно встановлювати у спецiально обладнанi гнiзда, клiтi або огороджувати бар'єром.

6.2.3.14. Балони, якi не мають башмакiв, повиннi зберiгатись в горизонтальному положеннi на дерев'яних рамах або стелажах. При укладцi балонiв у штабелi висота їх не повинна перевищувати 1.5 м, всi вентилi повиннi бути закритi запобiжними ковпаками та повернутi до однієї сторони.

6.2.3.15. При вантаженнi, розвантаженнi та транспортуваннi балонiв зi стисненим, зрідженим і розчиненим газом повиннi виконуватись такі правила:

- транспортування до мiсця вантаження або розвантаження необхiдно виконувати на спецiальних вiзках, конструкцiя яких повинна забезпечувати перевезення балонiв без тряски та ударiв (вiзки повиннi мати гнiзда за розмiром балонiв, оббитi повстю);

- вентилi балонiв при транспортуваннi повиннi бути закритi ковпаками;

- кузов автомашини для перевезення балонiв повинен бути обладнаний спецiальними контейнерами або стелажами з виїмками за розмiром балонiв, оббитих повстю, колодки повиннi мати запорнi пристрої, якi

охороняють балони, що перевозяться, вiд струсів та ударiв;

- при вантаженнi балонiв у кузов автомашини більше нiж у один ряд необхiдно застосовувати прокладки, якi охороняють балони вiд зiткнення поміж собою.

6.3. Адмiнiстративнi та побутовi будiвлi та примiщення

6.3.1. Загальні вимоги

6.3.1.1. Улаштування адміністративних та побутових приміщеньповинно відповідати вимогам СНиП 2.09.04-87.

6.3.1.2. Галузевi нормативи по забезпеченню санiтарно-побутовими примiщеннями та обладнанням, санiтарнi характеристики процесiвнаведенi у додатку 2.

6.3.1.3. Площі та обладнання санітарно-побутових приміщень(гардеробних, душових, сушіння, обезпилення, обігріву, охолодження,вбиралень, умивальних, пристроїв питного водопостачання тощо) повиннівідповідати вимогам СНиП 2.09.04-87.

6.3.1.4. Геометричнi параметри, мiнiмальнi вiдстанi мiж осямита ширину проходiв мiж рядами обладнання побутових примiщень необхiдно приймати за табл. 6.1.

Таблиця 6.1

(витяг зi СНиП 2.09.04-87, табл. 5)

Розмiщення обладнання побутових примiщень

Найменування

Показник, м

1

2

Розмiри у планi

Кабiни:

 

душових закритi

1.8 х 0.9

душових вiдкритi та з наскрiзним

 

проходом, напiвдушiв

0.9 х 0.9

особистої гiгiєни жiнок

1.8 х 1.2

вбиралень

1.2 х 0.8

Лавки у гардеробних

0.3 х 0.8

Пристрiй питного водопостачання

0.5 х 0.7

Шафи у гардеробних для особистого та

 

домашнього одягу в залежності

 

вiд клiматичних районiв та спецодягу

 

i взуття 1);

 

IIБ, IIВ, IIГ, IIIБ, IIIВ,IV

0.25 х 0.5

IВ, IД, IIА, IIIА

0.33 х 0.5

IА, IБ, IГ

0.4 х 0.5

 

 

Розмiри по висотi

 

Розподiлювальні перегородки:

 

до верху перегородки

1.8

вiд пiдлоги до низу перегородки

0.2

Шафи для зберiгання одягу

1.65

 

 

Вiдстань мiж осями санiтарних приладiв

 

Умивальники одинарні

0.65

Ручнi та ножнi ванни, пісуари

0.7

 

 

Ширина проходiв мiж рядами

 

Кабiни душових закритi, умивальники

 

груповi

1.2

Кабіни душових вiдкритi та вбиральні,

 

пiсуари

1.5

Умивальники одинарні

1.8

Ручнi та ножнi ванни, кабiни особистої

 

гiгiєни жiнок та фотарiї

2

Шафи гардеробних для зберiгання одягу

 

при кiлькостi вiддiлень у ряді :

 

до 18

1.4/1 2)

вiд 18 до 36

2/1.4 2)

Завантажити