НПАОП 02.0-1.07-00 Правила охорони праці в міському зеленому господарстві

4.5.6. Норми і якісні показники освітлення приміщень заготівельних підпри-ємств вторинної сировини приведені у додатку 2 цих Правил.

4.5.7. Застосування одного місцевого освітлення всередині будівель заготівельних підприємств вторинної сировини не дозволяється.

4.5.8. Конструкція світлотехнічних приладів повинна відповідати вимогам ГОСТ 12.2.007.0-75, ГОСТ 12.2.007.13-88.

4.5.9. На заготівельних підприємствах вторинної сировини повинна використовуватися закрита арматура відбитого світлорозподілу, яка випромінює світловий потік у верхню напівсферу.

Допускається використання світильників рівно­мір­но розсіяного світла, які випромінюють світловий потік у верхню та нижню напівсфери.

4.5.10. Конструкція освітлювальної арматури повинна відповідати наступним вимогам:

арматура, що застосовується в приміщенні для дезинфекції ганчір`я повинна мати патрон з корпусом із ізоляційних і вологостійких матеріалів;

арматура, що застосовується в приміщеннях гараж-зарядних, а також за межами будівель, повинна бути виконана з матеріалів, що протистоять впливу середовища або захищені від неї відповідним покриттям, відповідати вимогам вибухобезпечності

способи вводу проводів повинні виключати можливість замикання їх між собою або з`єднання з металевими частинами арматури;

4.5.11. Світильники треба розташовувати у місцях зручних і безпечних для обслуговування.

Пристосування (конструкції) для кріплення світильників повинні бути розраховані на навантаження, яке указане в СНиП ІІІ-33-76.

У світильниках повинні бути забезпечені:

кріплення з’ємних частин, що виключає можливість випадіння їх при експлуатації;

безпечне знімання або відкидання частин, що перекривають доступ до ламп і підлягають чищенню в процесі експлуатації;

безпечна заміна ламп і стартерів.

Встановлення і чищення світильників, заміна перегорівших електроламп і ремонт електричної мережі повинні проводитися електротехнічним персоналом при відключеній напрузі.

4.5.12. Прилади для включення освітлення в приміщеннях гараж-зарядної повинні бути винесені за їх межі.

4.5.12. Висота підвісу світильників над рівнем підлоги повинна бути не менше 2,5 м. При неможливості виконання даної вимоги допускається встановлювати світильники з люмiнісцентними лампами на висоті менше 2,5 м від підлоги за умовою недоступностi їх струмоведучих частин для випадкових дотиків, або використовувати світильники з лампами розжарювання напруги не вище

42 В.

4 .5.13. Очищення світильників повинне проводитися не рідше одного разу в пів- року.

4.5.14 Установка ламп, потужність яких перевищує допустиму для даного типу світильників, забороняється.

4.5.15. При зміні технологічного процесу або перестановці обладнання, освітлювальна установка повинна бути розташована відповідно з цими змінами. 4.5.16. Зовнішнє освітлення заготівельних складів і приймальних пунктів вторинної сировини повинно мати управління, незалежне від управління освітленням всередині будівлі.

4.5.17. Для зовнішнього освітлення висота установки освітлювальних приладів повинна бути не менше 3,5 м.

4.6. Водопостачання і каналізація

4.6.1. Гаряче і холодне водопостачання заготівельних підприємств вторинної сировини повинні відповідати вимогам СНиП 2.04.01-85, СНиП 2.04.02-84,

СНиП 2.09.04-87.

4.6.2. На заготівельних підприємствах вторинної сировини питна вода повинна відповідати якості згідно санітарних вимог до питної води ГОСТ 2874-82*.

При відсутності централізованого водопостачання треба влаштовувати артезіанські свердловини, шахтні колодязі з обов'язковою побудовою внутрішнього водопроводу, незалежно від потужності підприємства і джерела водопостачання.

4.6.3. Внутрішні водопостачальні мережі, що подають воду питної якості, належить влаштовувати в сталевих оцинкованих трубах діаметром до 150 мм та з неоцинкованих труб більших діаметрів, а також з пластмасових труб.

4.6.4. Для водопроводу на технічні потреби належить застосовувати труби з пластмас, сталі, стальні гумовані, сталеві футеровані пластмасою. До умиваль­ників повинна підводитися гаряча і холодна вода через змішувачі.

4.6.5. При користуванні холодною водою шахтний колодязь необхідно влаштовувати на відстані не менше 20 м від заготівельних підприємств і не менше 50 м від бетонованих ям і приямків для збирання нечистот.

4.6.6. Зруб колодязя повинен бути виведений над поверхнею землі не менше 0,8 м, щільно закриватися кришкою. Навколо зруба повинен бути зроблений глиняний замок шириною не менше 1 м і глибиною 2 м.

4.6. 7. Прокладання магiстральних і роз`єднувальних мереж водопостачання всередині виробничих приміщень повинне бути відкритим - по фермах, колонах, стінах і перекриттях.

4.6.8. Для запобігання корозiї трубопроводів гарячого і холодного водопостачання необхідно їх фарбувати не менше одного разу на рік.

4.6.9. Каналізаційні системи заготівельних складів і приймальних пунктів вторинної сировини повинні відповідати вимогам СНиП 2.04.01-85,

СНиП 2.04.03-85.

4.6.10. Заготівельні підприємства вторинної сировини повинні бути обладнані трьома роз`єднаними системами каналізації:

для відведення стічних і побутових вод;

для відведення дощових і талих вод;

для відведення вод з гараж-зарядної.

4.6.11. При обладнанні внутрішньої каналізації необхідно передбачати гідравлічні затвори для запобігання від проникнення фекалій і запахів каналізаційної мережі.

4.6.12. Ухил підлоги в душових приміщеннях повинен бути 0,01-0,02 в бік лотка трапу. Лоток повинен мати ширину не менше 200 мм, початкову глибину 30 мм і ухил 0,01 в бік трапу.

4.6.13. Вентиляційні стояки каналізаційної мережі необхідно обладнувати від-повідно до вимог СНиП 2.04.03-85, передбачаючи установку ревізій і прочисток.

4.6.14. В санвузлах підлога повинна бути гiдроiзольована.

4.6.15. Для очищення стічних вод (до надходження в зовнішню каналізаційну мережу) від піску і бруду треба передбачати очисну установку за межами будівель на випусках з приміщень:

4.6.16. При розміщенні підприємств на дільницях без каналізації необхідно обладнувати місцеву каналізацію.

4.6.17. Порядок знешкодження і спуску побутових стічних вод і стічних вод з гараж-зарядної здійснюється по узгодженню з місцевими санітарно-епідеміоло-гічними службами і службами охорони навколишнього середовищау відповідності з діючими правилами. Забороняється спуск у відкриті водоймища побутових вод без відповідного очищення.

4.6.18. Каналізаційні люки не повинні захаращуватися тарою, обладнанням, матеріалами.

4.6.19. Для очищення каналізації необхідно використовувати спеціальні люки ревізії і прочистки, установлені на мережах, а також спеціальні сантехнічні інструменти.

4.6.20. До роботи у колодязях допускаються робітники не молодше 18 років, які пройшли інструктаж з охорони праці, навчені користуватися засобами індивідуального захисту, знають правила надання першої допомоги при отруєннях, опіках та інших травмах та пройшли перевірку знань і набутих навичок. При виконанні цих робіт обов`язково проводиться цільовий інструктаж і видається наряд-допуск встановленої форми.

Бригада, яка призначена для роботи у колодязі, повинна складатися не менше як з 3 працівників - один для роботи у колодязі, другий - для роботи на поверхні, третій - для керівництва, спостереження і у разі необхідності надання першої допомоги працівнику, який знаходиться у колодязі. Доручати йому іншу роботу, до того як працівник, який працює у колодязі вийде на поверхню, забороняється.

Бригада для роботи у колодязі повинна бути споряджена наступним інвентарем:

випробуваним і перевіреним рятувальним поясом з наплечними ремнями та кільцями на їх схрещенні (використання поясних ремнів забороняється)

вірьовкою, перевіреною на розрив при навантаженні 1200Н, довжиною на 3м більше глибини колодязя;

шланговим протигазом зі шлангом на 2 м довше від глибини колодязя або кисневим ізолюючим протигазом;

акумуляторним ліхтарем, напругою не більше 12 В;

пересувним вентилятором;

переносними знаками безпеки;

гаками та ломами для відкривання кришок колодязів;

аптечкою першої медичної допомоги.

Завантажити