НПАОП 8.5.10-4.01-95 Система управління охороною праці на підприємствах, в організаціях та установах державного комітету України по геології і використанню надр /СУОП/

2.3. Не допускає до проведення робіт працівників у нетверезому чи хворобливому стані.

2.4. Призупиняє роботу машин, обладнання і апаратура, якщо їх експлуатація загрожує здоров"ю і житію працюючих.

2.5. Одержує наряд-допуск та інші спеціальні дозволи на ро­боти, на які потрібне оформлення, і не допускає виконання цих робіт без отримання потрібного дозволу.

2.6. Забезпечує на протязі зміни дотримання членами бригади трудової, виробничої дисципліни, застосування ними безпечних при­йомів і методів роботи, використання кожним членом бригади виданих спецодягу, спецвзуття, засобів захисту, а також запобіжних присто­сувань і огороджень.

2.7. Організовує негайний виклик:

2.7.1. Швидкої допомоги у разі нещасного випадку;

2.7.1. Пожежної охорони у разі винекнення загорання.

2.8. Організовує надання першої допомоги потерпілому, повідомляє майстра про нещасний випадок.

2.9. Забезпечує збереження тієї обстановки на робочоку місці, за якої стався нещасний випадок, якщо це не загрожує подальшим ускладненням. У випадку можливого розвитку аварійної ситуації вживає необхідні попереджувальні заходи щодо забезпечення безпеки людей.

2.10. Інформує майстра про стан умов праці на об'єкті, вно­сить пропозиції щодо їх покращення і про заохочення членів бригади за активну участь з заходах, направлених на підвищення безпеки ви­робничих процесів, поліпшення культури виробництва, та про притяг­нення до відповідальності осіб, які порушують вимоги охорони праці.

2.11. У випадку відсутності майстра виконує покладені на нього /за його згодою/ обов"язки.

2.12. Після закінчення зміни забезпечує виконання робіт з підготовки робочих місць до здачі зміни відповідно до інструкції з охорони праці. Особисто інформує приймаючого зміну і безпосеред­нього корівника про стан обладнання, інструменту, засобів захисту, охорони праці і техніки безпоки. Оформляє передачу зміни відповід­но до встановленого порядку.

3. РОБІТНИК.

3.1. Перед початком зміни проводить огляд свого робочого місця, звертаючи увагу на наступне:

3.1.1. Справність обладнання, пристроїв, інструменту і прила­дів;

3.1.2. Наявність і справність огороджень, запобіжних пристосу­вань, блокуючих і сигналізуючих пристроїв, засобів індивідуального і колективного захисту, вентиляції, засобів пожежогасіння;

3.1.3. Стан проходів, переходів, майданчиків, їх захаращеність, а також справність сходових споруд і поручнів.

3.2. Про виявлені під час огляду недоліки повідомляє безпосереднього керівника /бригадира, бурильшика, ланкового/ і за йото вказівкою усуваю їх, а також керується положенням Системи, розділ 3 п.8.2.3.

3.3. В процесі роботи:

3.3.1. Суворо дотримується заданих режимів і технологій ведення робіт, вимог інструкцій з охорони праці за професією;

3.3.2. Експлуатує обладнання /інструмент/ відповідно до інструкцій щодо його експлуатації;

3.3.3. Працює в спецодязі і використовує в процесі роботи безпечні прийоми праці, дотримуючись під час цього вимог інструкцій з охорони праці за видами робіт;

3.3.4. Утримує в чистоті своє робоче місце, використовує за­соби захисту і пристосування, які забезпечують безпеку праці.

3.4. В процесі роботи звертає увагу на поведінку колег. У випадку порушень з їхнього боку нагадує про необхідність викори­стання безпечних прийомів праці, виконання вимог техніка безпеки, виробничої санітарії, пожежної, протифонтанної і газової безпеки.

3.5. На протязі зміни /вахти/ звертає увагу на стан робочого місця, комунікацій, огороджень, обладнання, пристосувань, приладів і т.ін. Уразі виявлення несправності повідомляє безпосереднього керівника /бригадира, бурильника, ланкового/ і за його вказівкою вживає заходи щодо їх усунення.

3.6. Повідомляє безпосереднього керівника про кожен випадок травми, одержаної особисто або іншим робітником, захворювання, отруєння, вносить пропозиції про шляхи покращення умов і охорони праці на робочому місці, доводять до відома безпосереднього керів­ниеа про зміну гірничо-геологічних та інших умов праці.

3.7. Надає першу допомогу потерпілим, допомогає в транспортуванні потерпілого.

3.8. Після закінчення роботи прибирає своє робоче кісне від відходів, води, льоду і снігу, мастила, шкідливих або пожежо-небезпечних речовин і матеріалів і здає його робітнику, який прий­має зміну.

3.9. Робітник зобов"язаний:

3.9.1. Знати і виковувати вимоги нормативних актів про охо­рону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колектрвного та індивідуального захисту;

3.9.2. Додержуватись зобов"язань щодо охорони праці, передбачених колективним договором /угодою, трудовим договором/ та пра­вилами внутрішнього трудового розпорядку;

3.9.3. Проходити у встановленому порядку попередні та паріодичні медичні огляди;

3.9.4. Співробітничати з власником у справі організації безпечних і нешкідливих умов праці, особисто вживати посильні заходи щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, загрозливої для його життя чи здоров"я або оточуючих його людей, навколишнього природного середовища, повідомляти про небезпеку свого безпосеред­нього керівника або іншу особу.

Громадський контроль.

1. На загальних зборах /конференції/ або у колективному договорі/ комісії з охорони праці профкому делегуються права комісії з питань охорони праці підприємства, а громадський інспектором з охорони праці права уповноваженних трудового колективу з охорони праці подрозділу.

Рішення комісії після задвердження профкомом є обов"язковим до виконання адміністрацією

Комісія та актив з охорони праці організовують свою роботу у відповідності до положень "Про комісію з охорони праці підприємства", "Про представника профспілки з охорони праці", "Про громад­ського інспектора з охорони праці".

2. Адміністрація за рахунок коштів підпрємства організує навчання активу з охорони праці.

3. Адміністрація не має права притягати до відповідальності громадських інспекторів без погодження з профкомом.

4. Робітники та службовці зобов"язуються виконувати вимоги виробничої, трудової та технологічної дисципліни, правил і норм безпечного ведення робіт.

Запорушення цих зобов"язань порушників застосовувати стягнення.

ПРИМІТКА: На кожному підприємстві повинно бути розроблена шкалу стягнень в залежності від порушень.

5. За сумлінну роботу по запобіганню травматизму, покращенню побутового забезпечення об"єктів робіт за поданням цехових профорганізацій та узгодженням профкому актив з охорони праці заохочується у розмірі до 5-ти мінімальних заробітних плат щоквартально за рахунок коштів підприємства.

6. З метою досягнення безпечних та здорових умов праці адміністрація за участю трудового колективу зобов"язується виконати комплекс заходів, що передбачається колективним договором.

Окрім того до колективного договору або угоди з охорони пра­ці структурного підрозділу /експедиції, ремонтно-механічних підпри­ємств та ін./ включаються при необхідності додатки, що перелічені у Спільних рекомендаціях.



Завантажити