НПАОП 6.1.36-5.02-95 інструкція з техніки безпеки під час газополум’яної обробки металів (для робітників)

КОРПОРАЦІЯ "УКРМОНТАЖСПЕЦБУД"

З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ВНАОП 6.1.36-5.02-95

ІНСТРУКЦІЯ

З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС

ГАЗОПОЛУМЯНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ

(ДЛЯ РОБІТНИКІВ)

КОРПОРАЦІЯ "УКРМОНТАЖСПЕЦБУД"

ВІДОМЧИЙ НОРМАТИВНИЙ АКТ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Заступник Голови Віце-президент

Держнаглядохоронпраці корпорації

"Укрмонтажспецбуд"

___________ П.Б. Штефан ________ О.І. Копил

" 25 " січня 1995 р. " 8 " лютого 1995 р.

ВНАОП 6.1.36-5.02-95

ІНСТРУКЦІЯ

З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС

ГАЗОПОЛУМ’ЯНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ

(ДЛЯ РОБІТНИКІВ)

3.8. При перервах у роботі полум'я пальників повинно бути погашене, а вентилі на пальнику щільно закриті.

3.9. Перед запалюванням гасоріза продути різак киснем, пустити пальне і запалити. Після підігріву випарника відкрити кисень і відрегулювати полум'я. При гасінні спочатку перекрити вентиль пального.

Під час запалювання різака він повинен бути нахилений голівкою вниз.

Користаючись гасорізом, не можна допускати, щоб тиск у бочці з гасорізом був нижче за тиск кисню на вході в різак.

3.10. Неможна працювати гасорізом з перегрітим (вишневого кольору) випарником, підвішувати гасоріз при перервах у роботі голівкою вверх (гас може затекти в кисневий шланг).

3.11. Забороняється працювати із забрудненими вихідними каналами мундштуків, щоб уникнути виникнення ударів і зворотних ударів.

3.12. Не допускається використовувати ацетилен із генератора до повного зниження тиску і погашення полум'я пальника щодо запобігання підсмоктування повітря і виникнення зворотного удару.

3.13. При зворотному ударі в кисневий шланг негайно перекрити вентиль кисневого балона, а при зворотному ударі в шланг пального газу спочатку перекрити кисневий вентиль на пальнику, потім на водяному затворі чи балоні пального газу і бачку.

3.14. У випадку розриву або запалення шланга пального газу необхідно погасити полум'я пальника і перекрити подачу пального. Допускається також перегнути шланг вище пального місця в напрямку до редуктора чи генератора з наступним перекриттям вентиля редуктора чи газозворотного крана водяника затвора. При запаленні кисневого шланга потрібно, в першу чергу, перекрити вентиль кисневого балона. Неприпустимо перегинати шланг, що зайнявся.

3.15. Після кожного зворотного удару обов'язково перевірити рукави і продути їх інертним газом чи замінити іншими.

3.16. При припиненні роботи на генераторах (закінчення зміни або тимчасова перерва в роботі і ін.) неможна залишати генератор без нагляду в зарядженому стані.

4.1. Доробити до повної витрати карбіду кальцію в генераторі, закрити вентиль кисневого балона, послабити натискний гвинт редуктора і перекрити ацетилен.

4.2. Вилити із генератора і шлангів воду, випустити ацетилен, очистити шахтні шухляди і реторти від мулу, який треба винести в металевій шухляді в спеціально призначене місце.

4.3. Своє робоче місце здати зміннику і попередити майстра про закінчення газозварювальних робіт, повідомити його про всі несправності, зауваження під час роботи.

3


Завантажити