НПАОП 80.21-1.03-98Правила безпеки під час трудового навчання і літніх практичних робіт учнів х-хі класів загальноосвітніх навчальних закладів у сільськогосподарському виробництві

7.12. Відповідно до п.1.10 “Санитарных правил транспортирования, хранения и применения пестицидов в народном хозяйстве” до робіт на оброблених пестицидами площах учні не допускаються.

7.13. Вантажопiдіймальні машини i знiмнi вантажозахоплювальнi пристрої, що є в сільськогосподарському підприємстві або навчальному закладі, треба утримувати відповідно до

ДНАОП 0.00-1.03-93 “Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів”.

7.14. Верстатне обладнання, яке використовується під час трудового навчання й літніх практичних робіт учнів навчальних закладів, повинно бути ретельно вивiрене, закрiплене i заземлене.

7.15. Вмикання i вимикання верстатного обладнання в (з) електромережі живлення має виконувати тільки атестований електромонтер.

7.16. Усi токарнi, шлiфувальнi, заточувальнi верстати, призначенi для обробки металiв i неметалiв, мають відповідати вимогам НАОП 2.2.00-1.01-86 “Правила безопасности при ремонте и техническом обслуживании машин и оборудования в системе Госагропрома СССР”.

7.17. Перед початком будь-якої роботи на верстатi інструктор має особисто перевiрити технiчний стан кожного верстата, справнiсть iнструменту й пристроїв, безпеку електроприводу верстатiв і тiльки пiсля цього допускати учнів до роботи.

7.18. Робочi мiсця учнів залежно вiд виконуваних робiт мають бути вiдповiдно обладнанi верстаками, стелажами, столами, шафами, тумбочками, пiдставками, знiмачами, пiдйомно-транспортними пристроями, у разi потреби - сидiннями та iншими пристроями та iнструментами для зручного i безпечного виконання робiт, зберiгання iнструменту, пристроїв i деталей.

7.19. Заточування рiзального iнструмента виконує лише iнструктор.

7.20. Виправлення крил, облицювання й виготовлення iнших деталей з листового металу слід виконувати тiльки після попередньої очистки їх вiд бруду й старої фарби, на спецiальних пiдставках та оправках. Виправляти деталi, що перебувають у висячому положеннi, учням не дозволяється.

8. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ НА

ТВАРИННИЦЬКИХ ФЕРМАХ

8.1. Пiд час проходження трудового навчання й літніх практичних робіт з обслуговування сiльськогосподарських тварин учнiв подiляють на групи по 3-5 чоловiк. Вони працюють пiд керiвництвом інструктора (спеціаліста). Якщо є можливiсть, учнi можуть iндивiдуально працювати пiд керiвництвом працівників галузі тваринництва .

8.2. На всі види робіт учнів на тваринницькій фермі поширюються вимоги НАОП 2.1.20-1.01-87 “Правила безопасности при производстве продукции животноводства в системе Госагропрома СССР” та

ГОСТ 12.2.042-91 “ССБТ. Машины и технологическое оборудование для животноводства и кормопроизводства. Общие требования безопасности”.

8.3. За учнями закрiплюють тварин, що мають спокiйний норов. Самостiйно вони можуть обслуговувати телят, поросят, овець, птицю, кролiв.

8.4. Із зовнiшнього боку стiйла з тваринами, що мають злий i неспокiйний норов, вивiшують таблички iз застережливими написами.

8.5. Індивiдуальнi стiльцi, якими учні користуються під час доїння, повиннi бути мiцними й справними.

У разі потреби під час доїння слід прив’язувати хвiст до задньої кінцівки тварини, щоб уникнути удару. Учнів до цієї дії залучати не дозволяється.

8.6. Поводження з тваринами має бути ласкавим, упевненим, але не грубим. Бити тварин i кричати на них не дозволяється.

8.7. Прибирання годiвниць, стiйл, ясел тощо проводиться за час вiдсутностi тварин.

Роботи з прибирання приміщень, а також переміщення вантажів (порожніх бідонів та бідонів з молоком, відер тощо) слід виконувати, керуючись п.3.5 цих Правил.

8.8. Для чищення тварин слiд користуватися спецiальними справними щiтками, теплою водою, марлею для обтирання вименi.

Пiд час чищення тварина повинна бути на прив`язi.

8.9. Пiд час вигону тварин на прогулянку i при загоні їх у примiщення не можна стояти на шляху їхнього руху. Ганяти тварин по примiщенню не дозволяється.

8.10. Учням, якi обслуговують тварин, перебувати тривалий час на вигульних майданчиках, в загородах, годiвницях не дозволяється.

8.11. Ловити тварин можна тiльки з участю дорослих робiтникiв.

8.12. Під час виловлювання птахiв і кролів потрібно користуватися спеціальними шкіряними або стьобаними рукавицями. З метою захисту від пилу при пересадці птахів слід користуватися до того ж респіраторами та захисними окулярами.

8.13. Працювати на машинах i обладнаннi, які використовуються на тваринницьких фермах, учнi можуть тiльки пiд керiвництвом інструктора або спецiалiста сільськогосподарського підприємства.

Завантажити