НПАОП 28.0-1.31-13Правила охорони праці під час гарячої і холодної прокатки алюмінієвих і магнієвих сплавів

При складуванні металу повинні бути передбачені проходи й проїзди. Проходи між штабелями повинні бути не менше 1 м для холодного металу й 1,5 м для гарячого металу.

За наявності залізничних колій відстань від штабелів до найбільш виступаючих частин рухомого составу повинна бути не менше 1 м.

    1. Злитки та заготовки, а також готова продукція повинні укладатися на складах стійкими рівними штабелями (у стопку, клітку). Складування металу до купи не допускається.

    2. Висота штабелів сортового прокату за наявності запобіжних стовпчиків, що перешкоджають розвалюванню штабеля, не повинна перевищувати 2,5 м, а при відсутності стовпчиків - 1,2 м.

Штабелі злитків, прокату товстого та середнього листів повинні укладатися заввишки не більше 2 м.

Штабелі сутунки повинні мати висоту й ширину не більше полуторної довжини сутунки.

Штабелі тонких листів, що прокатані, повинні укладатися заввишки не більше 1,2 м, а тонких листів, які упаковані в ящики, - не більше 2 м.

Укладання гарячого металу на дерев’яні підкладки не допускається.

    1. Склади металу повинні бути обладнані підйомно-транспортними пристроями (кранами, електрокарами, автонавантажувачами, рольгангами тощо) та чалочними пристосуваннями.

    2. Укладання металу на візках і вагонетках повинно виконуватися таким чином, щоб не відбувалося їх перекидання та падіння металу.

    3. Склади готової продукції повинні примикати до прольотів станів, але відокремлюватися від них суцільною перегородкою. Відсутність перегородки між прольотами станів і складів готової продукції допускається тоді, коли прольоти станів і складу мають загальні крани.

    4. Запасні частини устаткування повинні зберігатися на спеціальному складі або на окремій ділянці цеху, яка забезпечена відповідними підйомно- транспортними пристроями. Запасні частини на складі повинні укладатися стійко та у відповідному порядку. Невеликі запасні частини та деталі повинні укладатися на полицях і стелажах.

    5. Валки повинні укладатися на спеціальних стелажах, що мають стійку конструкцію.

Укладання валків на підлозі допускається тільки в один ряд із застосуванням дерев’яних прокладок, що унеможливлюють їхнє розкочування. Стелажі повинні виготовлятися за технічними умовами підприємства та мати маркування (табличку) із вказівкою їхньої вантажопідйомності.

Начальник відділу взаємодії з ВРУ, КМУ та з питань координації роботи центральних органів виконавчої влади, діяльність яких

спрямовується та координується через Міністра В.І. Теличко

Завантажити