G.Торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку

Торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку
Ця секція включає перепродаж (продаж без перероблення) будь-яких товарів і надання послуг, пов'язаних з торгівлею товарами.


Ця секція включає також технічне обслуговування та ремонт автомобілів і мотоциклів; установлення і ремонт побутових виробів та предметів особистого вжитку.
Оптова торгівля – це перепродаж (продаж без перероблення) нових або уживаних товарів роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам, яка здійснюється оптовими торговцями, оптовими фірмами зі збуту промислових товарів, оптовими базами, оптовиками-заготівельниками, власниками складів, експортерами, імпортерами, кооперативними організаціями, які займаються заготівлею та збутом сільськогосподарської продукції тощо.
Класифікація оптової торгівлі (розділ 51) здійснюється за асортиментом товарів.
У секцію включено діяльність посередників, що зв'язують між собою покупців та продавців або здійснюють торгові операції від імені третіх осіб, у т. ч. через мережу Інтернет: торгових агентів, комісіонерів, товарних брокерів та інших посередників. Посередників оптової торгівлі класифікують у групі 51.1. Посередників роздрібної торгівлі окремо не виділяють і класифікують у відповідному класі роздрібної торгівлі.
Роздрібна торгівля – це перепродаж (продаж без перероблення) нових або уживаних товарів, призначених переважно для споживання приватними особами чи домашніми господарствами. Роздрібну торгівлю класифікують за місцем торгівлі – торгівля у магазинах, кіосках та з лотків, фірмах посилкової торгівлі, за допомогою рознощиків та вуличних торговців, споживчих кооперативів, аукціонних фірм тощо. Торгівлю у магазинах класифікують також за видами товарів – торгівля новими чи уживаними товарами, продаж у спеціалізованих чи неспеціалізованих магазинах та, якщо у спеціалізованих магазинах, то, крім того, за асортиментом товарів.
Більшість роздрібних торговців купують товари для продажу у власність, але деякі виступають посередниками основного торговця і продають товар на засадах консигнації чи комісії.
Торгівельна діяльність включає також здійснення поточних операцій: сортування крупних партій товарів, поділ або перефасування товару меншими партіями, перепакування, фасування та розлив у пляшки (з попереднім миттям пляшок або без нього), зберігання (у т. ч. заморожування та охолодження), очищення та сушіння сільськогосподарських продуктів, розрублення на частини закуплених у забійній вазі м'ясних туш, включаючи відруби, з яких видалені всі кістки, у торгівельній мережі, що здійснюється як допоміжна послуга при їх продажі, складування, змішування фарб на замовлення, змішування вина, сортування відходів, розрізання металу чи дерев'яних панелей за замовленням покупця, модифікацію тої самої продукції, комплектацію та модернізацію комп'ютерів, доставку та установлення товарів за власний рахунок, рекламні акції на користь своїх клієнтів, розроблення етикеток тощо.


НПАОП 52.21-1.02-77 Правила техніки безпеки і виробничої санітарії на плодоовочевих підприємствах системи міністерства торгівлі СРСР
НПАОП 52.47-1.02-96 Правила охорони праці для підприємств книжкової торгівлі
НПАОП 52.72-1.09-97Правила охраны труда при работах по установке, ремонту и техническому обслуживанию бытовой радиоэлектронной